2de Nationale VV A
Belgium
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 436
- Foreigners: 42 Players 9.6%
- ø-Market value: €3k
- ø-Age: 24.4
Complete 2de Nationale VV A schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/30/236:30 PM | ||||||
(13.) RFC Wetteren | 2:3 | Zelzate (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) KSV Oudenaarde | 1:1 | KSV Oostkamp (8.) | ||||
(1.) Dikkelvenne | 4:2 | KRC Gent (15.) | ||||
(7.) Olsa Brakel | 1:0 | Mandel United (14.) | ||||
(3.) Merelbeke | 3:1 | KVK Ninove (17.) | ||||
(2.) KM Torhout | 3:1 | KRC Harelbeke (16.) | ||||
(4.) FC Gullegem | 2:0 | Sparta Petegem (18.) | ||||
(12.) Jong Cercle | 2:3 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
Wed 9/13/238:00 PM | ||||||
(10.) Jong Essevee | 0:0 | Eendracht Aalst (11.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/237:30 PM | ||||||
(10.) KSV Oostkamp | 2:2 | Merelbeke (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) Mandel United | 1:1 | KM Torhout (5.) | ||||
(16.) KVK Ninove | 1:1 | FC Gullegem (6.) | ||||
(9.) KRC Gent | 2:1 | Olsa Brakel (8.) | ||||
Sun 9/3/233:00 PM | ||||||
(15.) KRC Harelbeke | 1:1 | Dikkelvenne (4.) | ||||
(1.) Voorde-Appelter | 2:1 | Jong Essevee (13.) | ||||
(14.) Sparta Petegem | 3:3 | RFC Wetteren (11.) | ||||
(2.) Zelzate | 1:0 | Jong Cercle (18.) | ||||
(7.) Eendracht Aalst | 2:0 | KSV Oudenaarde (17.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/237:30 PM | ||||||
(10.) Dikkelvenne | 0:5 | Merelbeke (3.) | ||||
(8.) KSV Oudenaarde | 2:0 | KRC Gent (13.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) KM Torhout | 2:3 | KSV Oostkamp (5.) | ||||
Sun 9/10/233:00 PM | ||||||
(4.) FC Gullegem | 4:4 | RFC Wetteren (14.) | ||||
(11.) Jong Cercle | 3:0 | Jong Essevee (18.) | ||||
(2.) Voorde-Appelter | 2:1 | Mandel United (17.) | ||||
(12.) Olsa Brakel | 2:4 | Zelzate (1.) | ||||
Wed 9/13/238:00 PM | ||||||
(16.) KRC Harelbeke | 2:2 | Sparta Petegem (15.) | ||||
Wed 11/1/233:00 PM | ||||||
(7.) KVK Ninove | 2:0 | Eendracht Aalst (9.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/236:30 PM | ||||||
(13.) Jong Essevee | 2:1 | Olsa Brakel (17.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) Dikkelvenne | 0:0 | KSV Oudenaarde (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(18.) KRC Gent | 1:2 | Jong Cercle (5.) | ||||
Sun 9/17/233:00 PM | ||||||
(4.) KSV Oostkamp | 2:1 | FC Gullegem (6.) | ||||
(15.) Sparta Petegem | 2:2 | KVK Ninove (7.) | ||||
(2.) Zelzate | 1:1 | Voorde-Appelter (3.) | ||||
(11.) Eendracht Aalst | 1:2 | Mandel United (10.) | ||||
(14.) RFC Wetteren | 2:2 | KRC Harelbeke (16.) | ||||
(1.) Merelbeke | 4:1 | KM Torhout (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/236:30 PM | ||||||
(14.) Jong Essevee | 2:2 | Dikkelvenne (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(15.) KM Torhout | 3:4 | KVK Ninove (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) KSV Oudenaarde | 1:3 | Voorde-Appelter (2.) | ||||
(8.) Mandel United | 2:0 | Sparta Petegem (17.) | ||||
Sun 9/24/233:00 PM | ||||||
(6.) KSV Oostkamp | 0:4 | Eendracht Aalst (7.) | ||||
(3.) Merelbeke | 1:3 | RFC Wetteren (9.) | ||||
(11.) Olsa Brakel | 2:0 | Jong Cercle (10.) | ||||
(4.) FC Gullegem | 3:1 | KRC Gent (18.) | ||||
(16.) KRC Harelbeke | 1:2 | Zelzate (1.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/238:00 PM | ||||||
(8.) KVK Ninove | 1:1 | KSV Oudenaarde (14.) | ||||
(18.) KRC Gent | 2:3 | KSV Oostkamp (4.) | ||||
(11.) Mandel United | 0:2 | KRC Harelbeke (13.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(12.) RFC Wetteren | 0:2 | Dikkelvenne (10.) | ||||
(15.) Sparta Petegem | 2:1 | Jong Essevee (16.) | ||||
(7.) Jong Cercle | 8:1 | KM Torhout (17.) | ||||
(6.) Eendracht Aalst | 1:0 | Merelbeke (5.) | ||||
(1.) Zelzate | 1:2 | FC Gullegem (3.) | ||||
(2.) Voorde-Appelter | 0:1 | Olsa Brakel (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/236:30 PM | ||||||
(15.) Jong Essevee | 0:0 | Mandel United (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(10.) Dikkelvenne | 1:1 | Zelzate (1.) | ||||
(6.) KSV Oostkamp | 1:1 | KVK Ninove (9.) | ||||
(12.) KSV Oudenaarde | 5:1 | RFC Wetteren (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(8.) Merelbeke | 1:4 | KRC Gent (14.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(2.) Eendracht Aalst | 3:1 | Sparta Petegem (17.) | ||||
(7.) FC Gullegem | 0:2 | Jong Cercle (4.) | ||||
(11.) KRC Harelbeke | 4:0 | Voorde-Appelter (3.) | ||||
(5.) Olsa Brakel | 2:0 | KM Torhout (18.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/238:00 PM | ||||||
(13.) Mandel United | 1:2 | KSV Oudenaarde (10.) | ||||
(6.) KVK Ninove | 1:0 | Jong Essevee (16.) | ||||
Sun 10/15/233:00 PM | ||||||
(18.) KM Torhout | 0:1 | FC Gullegem (3.) | ||||
(9.) Jong Cercle | 0:3 | Merelbeke (5.) | ||||
(4.) Zelzate | 1:3 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(17.) Sparta Petegem | 2:3 | Dikkelvenne (8.) | ||||
(7.) Olsa Brakel | 0:0 | KRC Harelbeke (12.) | ||||
(15.) RFC Wetteren | 1:1 | KRC Gent (14.) | ||||
(2.) Voorde-Appelter | 5:1 | KSV Oostkamp (11.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/237:30 PM | ||||||
(10.) Dikkelvenne | 1:3 | KM Torhout (16.) | ||||
(7.) KSV Oostkamp | 2:1 | Zelzate (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) KSV Oudenaarde | 3:0 | Jong Cercle (11.) | ||||
(13.) KRC Gent | 3:0 | Jong Essevee (17.) | ||||
(4.) KVK Ninove | 4:1 | Mandel United (15.) | ||||
Sun 10/22/233:00 PM | ||||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:1 | KRC Harelbeke (12.) | ||||
(6.) FC Gullegem | 2:2 | Voorde-Appelter (2.) | ||||
(3.) Merelbeke | 5:2 | Sparta Petegem (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) RFC Wetteren | 1:0 | Olsa Brakel (9.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/237:30 PM | ||||||
(17.) KM Torhout | 0:0 | KSV Oudenaarde (6.) | ||||
(18.) Jong Essevee | 0:2 | FC Gullegem (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Mandel United | 1:0 | Merelbeke (5.) | ||||
Sun 10/29/232:30 PM | ||||||
(4.) Voorde-Appelter | 0:1 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(10.) Zelzate | 1:2 | KRC Gent (11.) | ||||
(13.) KRC Harelbeke | 1:1 | KVK Ninove (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Jong Cercle | 4:2 | RFC Wetteren (15.) | ||||
(16.) Sparta Petegem | 3:2 | KSV Oostkamp (9.) | ||||
(7.) Olsa Brakel | 3:2 | Dikkelvenne (12.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/237:30 PM | ||||||
(5.) KSV Oostkamp | 3:1 | KRC Harelbeke (15.) | ||||
(3.) KSV Oudenaarde | 3:0 | Zelzate (12.) | ||||
(10.) Dikkelvenne | 3:0 | Jong Cercle (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) KVK Ninove | 3:0 | Voorde-Appelter (7.) | ||||
(9.) KRC Gent | 1:0 | Sparta Petegem (17.) | ||||
Sun 11/5/232:30 PM | ||||||
(14.) RFC Wetteren | 4:1 | KM Torhout (18.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) FC Gullegem | 1:2 | Mandel United (13.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:1 | Olsa Brakel (6.) | ||||
(8.) Merelbeke | 0:2 | Jong Essevee (16.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/236:30 PM | ||||||
(16.) Jong Essevee | 2:1 | RFC Wetteren (15.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) KSV Oudenaarde | 3:2 | FC Gullegem (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(17.) KM Torhout | 2:1 | KRC Gent (10.) | ||||
(14.) Mandel United | 0:2 | KSV Oostkamp (4.) | ||||
Sun 11/12/232:30 PM | ||||||
(13.) Zelzate | 1:3 | KVK Ninove (2.) | ||||
(8.) Voorde-Appelter | 1:2 | Dikkelvenne (6.) | ||||
(11.) KRC Harelbeke | 2:0 | Merelbeke (9.) | ||||
(12.) Jong Cercle | 0:1 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Olsa Brakel | 3:1 | Sparta Petegem (18.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/237:30 PM | ||||||
(17.) KM Torhout | 0:3 | Jong Essevee (14.) | ||||
(5.) Dikkelvenne | 2:0 | FC Gullegem (9.) | ||||
(2.) KSV Oostkamp | 2:1 | Olsa Brakel (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) KRC Gent | 7:2 | KRC Harelbeke (13.) | ||||
(4.) KVK Ninove | 0:2 | Jong Cercle (8.) | ||||
(11.) Merelbeke | 1:1 | KSV Oudenaarde (3.) | ||||
Sun 11/19/232:30 PM | ||||||
(15.) RFC Wetteren | 3:3 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(16.) Zelzate | 1:2 | Mandel United (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(18.) Sparta Petegem | 1:1 | Voorde-Appelter (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/25/236:00 PM | ||||||
(15.) Jong Essevee | 3:5 | KSV Oudenaarde (3.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) KSV Oostkamp | 2:1 | Dikkelvenne (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Mandel United | 1:0 | RFC Wetteren (16.) | ||||
Sun 11/26/232:30 PM | ||||||
(13.) KRC Harelbeke | 0:3 | Jong Cercle (7.) | ||||
(9.) Voorde-Appelter | 1:0 | KRC Gent (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(17.) Sparta Petegem | 1:1 | Zelzate (14.) | ||||
(8.) FC Gullegem | 4:3 | Merelbeke (12.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 3:1 | KM Torhout (18.) | ||||
(5.) Olsa Brakel | 3:1 | KVK Ninove (4.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/1/238:00 PM | ||||||
(3.) KSV Oudenaarde | 0:0 | Olsa Brakel (4.) | ||||
Sat 12/2/236:30 PM | ||||||
(13.) Jong Essevee | 0:0 | KSV Oostkamp (2.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(18.) KM Torhout | 0:0 | Sparta Petegem (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(8.) Dikkelvenne | 1:1 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(10.) KRC Gent | 1:0 | KVK Ninove (7.) | ||||
Sun 12/3/232:30 PM | ||||||
(16.) RFC Wetteren | 1:2 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Jong Cercle | 1:4 | Mandel United (9.) | ||||
(12.) Merelbeke | 3:0 | Zelzate (15.) | ||||
(5.) FC Gullegem | 2:1 | KRC Harelbeke (14.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/9/237:30 PM | ||||||
(2.) KSV Oostkamp | 1:2 | Jong Cercle (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) KVK Ninove | 3:0 | RFC Wetteren (17.) | ||||
(10.) Mandel United | 0:0 | Dikkelvenne (8.) | ||||
Sun 12/10/232:30 PM | ||||||
(6.) Voorde-Appelter | 1:1 | Merelbeke (12.) | ||||
(15.) Zelzate | 1:1 | KM Torhout (18.) | ||||
(13.) KRC Harelbeke | 2:1 | Jong Essevee (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Olsa Brakel | 3:0 | FC Gullegem (9.) | ||||
(16.) Sparta Petegem | 2:0 | KSV Oudenaarde (3.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 0:0 | KRC Gent (11.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/236:30 PM | ||||||
(14.) Jong Essevee | 1:0 | Zelzate (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(17.) KM Torhout | 4:1 | Voorde-Appelter (8.) | ||||
(4.) KSV Oudenaarde | 0:2 | KRC Harelbeke (13.) | ||||
(7.) Dikkelvenne | 1:1 | KVK Ninove (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) KRC Gent | 1:0 | Mandel United (11.) | ||||
Sun 12/17/232:30 PM | ||||||
(18.) RFC Wetteren | 1:3 | KSV Oostkamp (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) FC Gullegem | 1:3 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(10.) Jong Cercle | 0:2 | Sparta Petegem (15.) | ||||
(9.) Merelbeke | 2:0 | Olsa Brakel (5.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/23/232:30 PM | ||||||
(5.) Dikkelvenne | 2:0 | Jong Essevee (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(18.) RFC Wetteren | 1:4 | FC Gullegem (9.) | ||||
Sat 1/6/248:00 PM | ||||||
(4.) KVK Ninove | 0:0 | KM Torhout (17.) | ||||
Sun 1/7/242:30 PM | ||||||
(16.) Zelzate | 4:3 | KSV Oostkamp (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:2 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
(11.) Merelbeke | 1:1 | Mandel United (12.) | ||||
(7.) Jong Cercle | 3:0 | KSV Oudenaarde (8.) | ||||
(14.) Sparta Petegem | 1:1 | KRC Harelbeke (13.) | ||||
(3.) Olsa Brakel | 3:0 | KRC Gent (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/247:30 PM | ||||||
(2.) KSV Oostkamp | 3:1 | Sparta Petegem (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) KRC Harelbeke | 2:0 | KM Torhout (18.) | ||||
(7.) KSV Oudenaarde | 1:1 | Dikkelvenne (6.) | ||||
(8.) Mandel United | 1:0 | Olsa Brakel (5.) | ||||
(3.) KVK Ninove | 3:2 | Merelbeke (12.) | ||||
(11.) KRC Gent | 2:3 | RFC Wetteren (17.) | ||||
Sun 1/14/242:30 PM | ||||||
(4.) Voorde-Appelter | 3:2 | Jong Cercle (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) FC Gullegem | 1:5 | Jong Essevee (14.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:0 | Zelzate (16.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/21/248:00 PM | ||||||
(14.) Jong Essevee | 3:1 | KVK Ninove (4.) | ||||
(3.) Dikkelvenne | 6:2 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
(17.) KM Torhout | 2:1 | Mandel United (9.) | ||||
(16.) Zelzate | 2:2 | KRC Harelbeke (11.) | ||||
(18.) RFC Wetteren | 0:1 | KSV Oudenaarde (5.) | ||||
(8.) Olsa Brakel | 0:2 | KSV Oostkamp (2.) | ||||
(7.) Jong Cercle | 4:2 | FC Gullegem (10.) | ||||
(15.) Sparta Petegem | 4:0 | KRC Gent (12.) | ||||
(13.) Merelbeke | 0:2 | Eendracht Aalst (1.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/27/247:30 PM | ||||||
(6.) KSV Oudenaarde | 1:4 | Merelbeke (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) Mandel United | 0:2 | Zelzate (16.) | ||||
(3.) KVK Ninove | 4:1 | KSV Oostkamp (2.) | ||||
Sun 1/28/242:30 PM | ||||||
(9.) KRC Harelbeke | 2:1 | KRC Gent (14.) | ||||
(7.) Voorde-Appelter | 1:4 | Sparta Petegem (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Olsa Brakel | 1:2 | Jong Essevee (11.) | ||||
(5.) Jong Cercle | 1:1 | Dikkelvenne (4.) | ||||
(13.) FC Gullegem | 1:3 | KM Torhout (17.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 0:0 | RFC Wetteren (18.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/3/247:30 PM | ||||||
(4.) Dikkelvenne | 2:0 | Olsa Brakel (9.) | ||||
(2.) KSV Oostkamp | 2:0 | KSV Oudenaarde (8.) | ||||
(10.) Jong Essevee | 1:1 | Jong Cercle (6.) | ||||
(15.) KM Torhout | 3:2 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) KRC Gent | 1:1 | Zelzate (17.) | ||||
Sun 2/4/243:00 PM | ||||||
(5.) Voorde-Appelter | 3:1 | KRC Harelbeke (11.) | ||||
(16.) Sparta Petegem | 0:1 | Merelbeke (7.) | ||||
(18.) RFC Wetteren | 2:1 | Mandel United (12.) | ||||
(14.) FC Gullegem | 1:2 | KVK Ninove (3.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/9/248:30 PM | ||||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:0 | Jong Essevee (10.) | ||||
Sat 2/10/247:30 PM | ||||||
(2.) KSV Oostkamp | 2:2 | Voorde-Appelter (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) KVK Ninove | 2:0 | KRC Gent (14.) | ||||
(12.) Mandel United | 1:1 | FC Gullegem (13.) | ||||
Sun 2/11/243:00 PM | ||||||
(17.) Zelzate | 4:7 | Dikkelvenne (4.) | ||||
(9.) Olsa Brakel | 1:1 | KSV Oudenaarde (8.) | ||||
(16.) Sparta Petegem | 1:1 | KM Torhout (15.) | ||||
(11.) KRC Harelbeke | 0:1 | RFC Wetteren (18.) | ||||
(7.) Merelbeke | 0:0 | Jong Cercle (6.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/243:00 PM | ||||||
(5.) Voorde-Appelter | 3:0 | KVK Ninove (4.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Dikkelvenne | 5:2 | RFC Wetteren (18.) | ||||
(7.) KSV Oudenaarde | 1:0 | Sparta Petegem (17.) | ||||
(12.) Jong Essevee | 0:1 | Merelbeke (6.) | ||||
(14.) KM Torhout | 1:1 | Olsa Brakel (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) KRC Gent | 2:3 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
Sun 2/18/243:00 PM | ||||||
(8.) Jong Cercle | 1:4 | Zelzate (16.) | ||||
(13.) KRC Harelbeke | 0:1 | Mandel United (10.) | ||||
(11.) FC Gullegem | 2:1 | KSV Oostkamp (3.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/247:30 PM | ||||||
(4.) KSV Oostkamp | 1:2 | KM Torhout (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) KRC Gent | 3:1 | KSV Oudenaarde (7.) | ||||
(3.) KVK Ninove | 1:0 | Olsa Brakel (10.) | ||||
(8.) Mandel United | 1:0 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
Sun 2/25/243:00 PM | ||||||
(5.) Merelbeke | 4:0 | KRC Harelbeke (17.) | ||||
(18.) RFC Wetteren | 0:0 | Jong Cercle (9.) | ||||
(14.) Zelzate | 3:2 | Jong Essevee (16.) | ||||
(15.) Sparta Petegem | 2:1 | FC Gullegem (11.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 0:3 | Dikkelvenne (2.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/246:30 PM | ||||||
(13.) Jong Essevee | 4:1 | Sparta Petegem (17.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(11.) KM Torhout | 1:0 | Dikkelvenne (2.) | ||||
(6.) KSV Oudenaarde | 2:0 | KVK Ninove (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) Mandel United | 0:2 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
Sun 3/3/243:00 PM | ||||||
(15.) Zelzate | 1:2 | Merelbeke (5.) | ||||
(8.) Jong Cercle | 2:2 | KRC Gent (14.) | ||||
(12.) Olsa Brakel | 0:1 | RFC Wetteren (18.) | ||||
(7.) Voorde-Appelter | 0:2 | FC Gullegem (10.) | ||||
(16.) KRC Harelbeke | 2:2 | KSV Oostkamp (4.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/247:30 PM | ||||||
(4.) KSV Oostkamp | 1:1 | Mandel United (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Dikkelvenne | 2:2 | KRC Harelbeke (15.) | ||||
(14.) KRC Gent | 1:1 | Merelbeke (5.) | ||||
(3.) KVK Ninove | 2:1 | Zelzate (16.) | ||||
Sun 3/10/243:00 PM | ||||||
(18.) RFC Wetteren | 1:2 | Jong Essevee (12.) | ||||
(17.) Sparta Petegem | 0:1 | Olsa Brakel (11.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 2:3 | Jong Cercle (7.) | ||||
(9.) FC Gullegem | 1:0 | KSV Oudenaarde (8.) | ||||
(6.) Voorde-Appelter | 1:1 | KM Torhout (13.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/247:00 PM | ||||||
(11.) Jong Essevee | 1:1 | KRC Gent (14.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(10.) KM Torhout | 4:1 | RFC Wetteren (18.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) KSV Oudenaarde | 0:1 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(12.) Mandel United | 0:1 | KVK Ninove (2.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(7.) Jong Cercle | 5:1 | KSV Oostkamp (5.) | ||||
(13.) Olsa Brakel | 0:3 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
(4.) Merelbeke | 2:0 | Dikkelvenne (3.) | ||||
(15.) Zelzate | 3:1 | Sparta Petegem (17.) | ||||
(16.) KRC Harelbeke | 2:3 | FC Gullegem (8.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/247:30 PM | ||||||
(7.) KSV Oostkamp | 1:5 | Jong Essevee (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) KM Torhout | 0:6 | Zelzate (13.) | ||||
(14.) KRC Gent | 3:2 | Dikkelvenne (4.) | ||||
(15.) Mandel United | 0:4 | Jong Cercle (5.) | ||||
(2.) KVK Ninove | 2:1 | KRC Harelbeke (16.) | ||||
(8.) FC Gullegem | 2:3 | Olsa Brakel (11.) | ||||
Sun 3/24/243:00 PM | ||||||
(6.) Voorde-Appelter | 0:0 | KSV Oudenaarde (10.) | ||||
(17.) Sparta Petegem | 1:6 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(18.) RFC Wetteren | 2:5 | Merelbeke (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/248:00 PM | ||||||
(4.) Dikkelvenne | 3:1 | Sparta Petegem (17.) | ||||
Sat 4/6/246:30 PM | ||||||
(8.) Jong Essevee | 3:0 | KM Torhout (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) KSV Oudenaarde | 1:1 | Mandel United (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) KRC Gent | 0:1 | Voorde-Appelter (5.) | ||||
(3.) Merelbeke | 4:0 | FC Gullegem (10.) | ||||
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(11.) Zelzate | 6:0 | RFC Wetteren (18.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 4:1 | KSV Oostkamp (7.) | ||||
(16.) KRC Harelbeke | 1:1 | Olsa Brakel (12.) | ||||
(6.) Jong Cercle | 2:3 | KVK Ninove (2.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/247:30 PM | ||||||
(9.) KSV Oostkamp | 1:3 | KRC Gent (14.) | ||||
(11.) KM Torhout | 2:1 | Merelbeke (4.) | ||||
(17.) Sparta Petegem | 1:2 | Jong Cercle (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) KVK Ninove | 1:2 | Dikkelvenne (3.) | ||||
(15.) Mandel United | 0:2 | Jong Essevee (7.) | ||||
Sun 4/14/243:00 PM | ||||||
(16.) KRC Harelbeke | 2:2 | KSV Oudenaarde (10.) | ||||
(13.) Olsa Brakel | 2:3 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(8.) FC Gullegem | 2:0 | Zelzate (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Voorde-Appelter | 2:2 | RFC Wetteren (18.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/246:30 PM | ||||||
(6.) Jong Essevee | 4:0 | Voorde-Appelter (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) KSV Oudenaarde | 1:0 | KM Torhout (13.) | ||||
(2.) Dikkelvenne | 2:0 | Mandel United (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) KRC Gent | 3:1 | FC Gullegem (10.) | ||||
(4.) Merelbeke | 1:2 | KSV Oostkamp (8.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(18.) RFC Wetteren | 0:4 | Sparta Petegem (17.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 3:0 | KVK Ninove (3.) | ||||
(5.) Jong Cercle | 2:1 | KRC Harelbeke (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Zelzate | 4:0 | Olsa Brakel (14.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/248:00 PM | ||||||
(12.) KM Torhout | 2:1 | Jong Cercle (5.) | ||||
Sun 4/28/243:00 PM | ||||||
(9.) KSV Oostkamp | 2:3 | RFC Wetteren (18.) | ||||
(14.) Olsa Brakel | 0:3 | Merelbeke (4.) | ||||
(8.) KSV Oudenaarde | 3:0 | Jong Essevee (7.) | ||||
(16.) KRC Harelbeke | 1:0 | Eendracht Aalst (1.) | ||||
(11.) FC Gullegem | 2:2 | Dikkelvenne (2.) | ||||
(6.) Voorde-Appelter | 3:1 | Zelzate (13.) | ||||
(3.) KVK Ninove | 4:5 | Sparta Petegem (17.) | ||||
(15.) Mandel United | 0:3 | KRC Gent (10.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/5/243:00 PM | ||||||
(3.) Dikkelvenne | 1:2 | KSV Oostkamp (8.) | ||||
(1.) Eendracht Aalst | 1:3 | FC Gullegem (10.) | ||||
(9.) Jong Essevee | 1:2 | KRC Harelbeke (14.) | ||||
(16.) Sparta Petegem | 3:0 | Mandel United (17.) | ||||
(18.) RFC Wetteren | 1:2 | KVK Ninove (2.) | ||||
(4.) Merelbeke | 2:3 | Voorde-Appelter (6.) | ||||
(5.) Jong Cercle | 2:1 | Olsa Brakel (15.) | ||||
(12.) KRC Gent | 0:2 | KM Torhout (11.) | ||||
(13.) Zelzate | 1:3 | KSV Oudenaarde (7.) |