3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 463
- Foreigners: 45 Players 9.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 12 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Garbar | 2:1 | Chelm (6.) | ||
Fri
Oct 13, 2023
- 3:00 PM
|
||||
180 · Rafal Szydelko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
82' | 1:1 | |||
88' | 2:1 | |||
(18.) Karpat | 0:1 | Wiaz (14.) | ||
Fri
Oct 13, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Konrad Lukiewicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 66' | |||
(8.) Czarni | 3:1 | Orleta (17.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 12:00 PM
|
||||
100 · Norbert Chrzastek | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
2:1 | 56' | |||
83' | 3:1 | |||
(10.) Wislan | 1:1 | Avia S (2.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
300 · Przemyslaw Burliga | ||||
Course of play | ||||
69' | 1:0 | |||
1:1 | 78' | |||
90+2' | ||||
(16.) Podhal | 1:2 | Wislok (13.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
300 · Mateusz Patla | ||||
Course of play | ||||
39' | ||||
0:1 | 42' | |||
0:2 | 58' | |||
87' | 1:2 | |||
(7.) Star | 1:1 | Podlas (5.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Kamil Krasnopolski | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
68' | ||||
1:1 | 77' | |||
(12.) Swidni | 3:2 | Unia T (11.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
150 · Mateusz Skrzypko | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
2:1 | 28' | |||
35' | 3:1 | |||
3:2 | 50' | |||
(3.) Siarka | 2:0 | KSZO (4.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.497 · Arkadiusz Nestorowicz | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
(15.) Sokol | 1:1 | Wieczy (1.) | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
900 sold out · Lukasz Szczolko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
90+1' | ||||
90+5' | 1:1 | |||
Table 3 Liga - Group IV 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wieczysta | 12 | 17 | 23 | |
2 | Siarka T. | 12 | 13 | 23 | |
3 | Avia Swidnik | 12 | 13 | 22 | |
4 | Czarni Polaniec | 12 | 6 | 21 | |
5 | Garbarnia | 12 | 5 | 21 | |
6 | Podlasie B.P. | 12 | 8 | 20 | |
7 | Star St. | 12 | 10 | 19 | |
8 | KSZO Ostrowiec | 12 | 6 | 19 | |
9 | Chelmianka | 12 | -5 | 19 | |
10 | Swidniczanka | 12 | -1 | 17 | |
11 | Wislanie J. | 12 | 6 | 16 | |
12 | Unia Tarnow | 12 | -4 | 15 | |
13 | Wisloka Debica | 12 | -8 | 13 | |
14 | KS Wiazownica | 12 | -13 | 13 | |
15 | Sokol Sieniawa | 12 | -18 | 11 | |
16 | NKP Podhale | 12 | -7 | 9 | |
17 | Orleta R.P. | 12 | -13 | 8 | |
18 | Karpaty Krosno | 12 | -15 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...