Burgenlandliga
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 344
- Foreigners: 85 Players 24.7%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 25.4
Complete Burgenlandliga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/10/187:30 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 0:2 | Horitschon (2.) | ||||
(6.) Leithaprodersd. | 1:0 | Siegendorf (14.) | ||||
Sat 8/11/185:00 PM | ||||||
(7.) St. Margarethen | 1:1 | Parndorf II (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Wimpassing | 1:2 | Deutschkreutz (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Pinkafeld | 3:2 | Kohfidisch (12.) | ||||
(3.) Eltendorf | 3:2 | Bad Sauerbrunn (11.) | ||||
Wed 8/22/187:30 PM | ||||||
(10.) Ritzing | 1:1 | Markt Allhau (8.) | ||||
Wed 8/29/187:30 PM | ||||||
(16.) Oberwart | 0:6 | Drassburg (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/14/187:30 PM | ||||||
(6.) Leithaprodersd. | 1:1 | St. Margarethen (10.) | ||||
(2.) Deutschkreutz | 4:0 | Stegersbach (15.) | ||||
(7.) Kohfidisch | 3:1 | Oberwart (16.) | ||||
(8.) Siegendorf | 4:3 | Bad Sauerbrunn (13.) | ||||
(1.) Drassburg | 3:1 | Wimpassing (14.) | ||||
Wed 8/15/1810:30 AM | ||||||
(12.) Markt Allhau | 0:2 | Pinkafeld (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Horitschon | 2:0 | Eltendorf (9.) | ||||
(11.) Parndorf II | 1:2 | Ritzing (5.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/187:30 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 1:4 | Drassburg (1.) | ||||
(11.) Bad Sauerbrunn | 2:1 | Horitschon (6.) | ||||
Sat 8/18/185:00 PM | ||||||
(14.) St. Margarethen | 1:4 | Siegendorf (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Pinkafeld | 1:1 | Parndorf II (13.) | ||||
(7.) Eltendorf | 4:2 | Deutschkreutz (5.) | ||||
(9.) Ritzing | 0:2 | Leithaprodersd. (3.) | ||||
(16.) Oberwart | 0:2 | Markt Allhau (8.) | ||||
Sun 8/19/185:00 PM | ||||||
(12.) Wimpassing | 2:1 | Kohfidisch (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/24/187:30 PM | ||||||
(9.) Siegendorf | 1:4 | Horitschon (3.) | ||||
(2.) Leithaprodersd. | 2:1 | Pinkafeld (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) Markt Allhau | 2:1 | Wimpassing (13.) | ||||
Sat 8/25/185:00 PM | ||||||
(12.) Parndorf II | 0:0 | Oberwart (15.) | ||||
(14.) St. Margarethen | 1:5 | Ritzing (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 4:0 | Eltendorf (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Kohfidisch | 3:2 | Stegersbach (16.) | ||||
Sun 8/26/184:00 PM | ||||||
(4.) Deutschkreutz | 1:1 | Bad Sauerbrunn (11.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/31/187:30 PM | ||||||
(16.) Stegersbach | 0:4 | Markt Allhau (4.) | ||||
(15.) Oberwart | 1:1 | Leithaprodersd. (3.) | ||||
(5.) Eltendorf | 5:0 | Kohfidisch (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Ritzing | 0:0 | Siegendorf (9.) | ||||
Sat 9/1/186:00 PM | ||||||
(8.) Pinkafeld | 0:1 | St. Margarethen (13.) | ||||
Sun 9/2/183:00 PM | ||||||
(2.) Horitschon | 2:1 | Deutschkreutz (7.) | ||||
Tue 9/25/187:30 PM | ||||||
(12.) Bad Sauerbrunn | 1:1 | Drassburg (1.) | ||||
Fri 11/16/187:30 PM | ||||||
(14.) Wimpassing | 3:4 | Parndorf II (10.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/7/186:30 PM | ||||||
(2.) Leithaprodersd. | 5:1 | Wimpassing (14.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) Markt Allhau | 3:2 | Eltendorf (7.) | ||||
(5.) Siegendorf | 3:0 | Deutschkreutz (11.) | ||||
Sat 9/8/184:00 PM | ||||||
(10.) St. Margarethen | 3:2 | Oberwart (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Parndorf II | 0:2 | Stegersbach (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 5:1 | Horitschon (4.) | ||||
(13.) Kohfidisch | 1:2 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Ritzing | 0:0 | Pinkafeld (8.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/14/187:30 PM | ||||||
(16.) Oberwart | 2:3 | Ritzing (5.) | ||||
(15.) Stegersbach | 0:1 | Leithaprodersd. (2.) | ||||
(11.) Deutschkreutz | 0:0 | Drassburg (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Wimpassing | 0:4 | St. Margarethen (8.) | ||||
Sat 9/15/184:00 PM | ||||||
(3.) Horitschon | 3:1 | Kohfidisch (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Bad Sauerbrunn | 1:0 | Markt Allhau (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Pinkafeld | 1:0 | Siegendorf (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Eltendorf | 1:1 | Parndorf II (12.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/187:30 PM | ||||||
(2.) Leithaprodersd. | 1:1 | Eltendorf (10.) | ||||
(5.) Markt Allhau | 3:3 | Horitschon (3.) | ||||
(11.) Kohfidisch | 2:1 | Deutschkreutz (12.) | ||||
(9.) Siegendorf | 1:1 | Drassburg (1.) | ||||
Sat 9/22/184:00 PM | ||||||
(7.) St. Margarethen | 2:0 | Stegersbach (15.) | ||||
(13.) Parndorf II | 2:2 | Bad Sauerbrunn (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Ritzing | 3:1 | Wimpassing (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Pinkafeld | 1:0 | Oberwart (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/28/187:30 PM | ||||||
(11.) Deutschkreutz | 1:0 | Markt Allhau (7.) | ||||
(15.) Stegersbach | 0:0 | Ritzing (4.) | ||||
(1.) Drassburg | 4:0 | Kohfidisch (13.) | ||||
(14.) Oberwart | 2:1 | Siegendorf (10.) | ||||
Sat 9/29/183:30 PM | ||||||
(5.) Horitschon | 0:1 | Parndorf II (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Bad Sauerbrunn | 2:1 | Leithaprodersd. (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Eltendorf | 1:0 | St. Margarethen (9.) | ||||
Sun 9/30/183:30 PM | ||||||
(16.) Wimpassing | 0:4 | Pinkafeld (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/5/187:30 PM | ||||||
(14.) Oberwart | 2:1 | Wimpassing (16.) | ||||
(2.) Leithaprodersd. | 1:0 | Horitschon (6.) | ||||
(7.) Markt Allhau | 2:2 | Drassburg (1.) | ||||
(10.) Siegendorf | 4:0 | Kohfidisch (13.) | ||||
Sat 10/6/183:00 PM | ||||||
(5.) St. Margarethen | 1:0 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Parndorf II | 1:1 | Deutschkreutz (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Ritzing | 4:4 | Eltendorf (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Pinkafeld | 2:0 | Stegersbach (15.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/12/186:45 PM | ||||||
(9.) Eltendorf | 0:0 | Pinkafeld (2.) | ||||
Sat 10/13/183:00 PM | ||||||
(8.) Horitschon | 1:1 | St. Margarethen (5.) | ||||
(16.) Wimpassing | 2:5 | Siegendorf (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Deutschkreutz | 2:1 | Leithaprodersd. (3.) | ||||
(4.) Bad Sauerbrunn | 2:1 | Ritzing (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Kohfidisch | 2:1 | Markt Allhau (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 1:3 | Oberwart (14.) | ||||
(1.) Drassburg | 2:0 | Parndorf II (12.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/187:30 PM | ||||||
(3.) Leithaprodersd. | 1:2 | Drassburg (1.) | ||||
(13.) Oberwart | 2:0 | Eltendorf (9.) | ||||
Sat 10/20/183:00 PM | ||||||
(4.) St. Margarethen | 2:1 | Deutschkreutz (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Parndorf II | 3:1 | Kohfidisch (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Pinkafeld | 3:1 | Bad Sauerbrunn (7.) | ||||
(8.) Ritzing | 2:3 | Horitschon (6.) | ||||
Sun 10/21/183:00 PM | ||||||
(16.) Wimpassing | 1:2 | Stegersbach (15.) | ||||
Sat 11/17/183:00 PM | ||||||
(5.) Siegendorf | 3:0 | Markt Allhau (10.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/25/187:30 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 2:1 | St. Margarethen (6.) | ||||
Fri 10/26/184:00 PM | ||||||
(10.) Bad Sauerbrunn | 0:2 | Oberwart (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 2:3 | Siegendorf (3.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) Deutschkreutz | 1:0 | Ritzing (11.) | ||||
Sat 10/27/183:00 PM | ||||||
(5.) Horitschon | 2:2 | Pinkafeld (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 1:0 | Leithaprodersd. (4.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(7.) Eltendorf | 6:0 | Wimpassing (16.) | ||||
(13.) Markt Allhau | 1:2 | Parndorf II (9.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/2/187:30 PM | ||||||
(9.) Oberwart | 2:1 | Horitschon (7.) | ||||
(15.) Stegersbach | 0:3 | Eltendorf (4.) | ||||
Sat 11/3/182:00 PM | ||||||
(5.) St. Margarethen | 2:2 | Kohfidisch (14.) | ||||
(16.) Wimpassing | 3:0 | Bad Sauerbrunn (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Siegendorf | 2:0 | Parndorf II (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Leithaprodersd. | 1:2 | Markt Allhau (11.) | ||||
(3.) Pinkafeld | 1:1 | Deutschkreutz (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Ritzing | 1:0 | Drassburg (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/9/188:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 0:0 | Ritzing (8.) | ||||
Sat 11/10/182:00 PM | ||||||
(6.) Eltendorf | 2:2 | Siegendorf (2.) | ||||
(5.) Horitschon | 3:1 | Wimpassing (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Bad Sauerbrunn | 6:1 | Stegersbach (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Deutschkreutz | 1:0 | Oberwart (12.) | ||||
(9.) Parndorf II | 5:0 | Leithaprodersd. (11.) | ||||
(1.) Drassburg | 3:2 | Pinkafeld (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(13.) Markt Allhau | 0:1 | St. Margarethen (4.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/197:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 2:5 | Pinkafeld (3.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) Parndorf II | 1:0 | St. Margarethen (6.) | ||||
(13.) Markt Allhau | 3:4 | Ritzing (8.) | ||||
Sat 3/2/193:00 PM | ||||||
(5.) Horitschon | 3:3 | Stegersbach (15.) | ||||
(2.) Siegendorf | 2:0 | Leithaprodersd. (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Bad Sauerbrunn | 2:2 | Eltendorf (7.) | ||||
(4.) Deutschkreutz | 6:1 | Wimpassing (16.) | ||||
Wed 3/13/197:30 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 2:0 | Oberwart (12.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/197:30 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 0:0 | Deutschkreutz (7.) | ||||
(11.) Oberwart | 5:1 | Kohfidisch (14.) | ||||
Sat 3/9/193:00 PM | ||||||
(9.) Eltendorf | 1:3 | Horitschon (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Pinkafeld | 2:1 | Markt Allhau (13.) | ||||
(8.) Bad Sauerbrunn | 2:1 | Siegendorf (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) St. Margarethen | 2:1 | Leithaprodersd. (12.) | ||||
Sun 3/10/193:00 PM | ||||||
(6.) Ritzing | 2:0 | Parndorf II (10.) | ||||
(16.) Wimpassing | 1:1 | Drassburg (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/197:30 PM | ||||||
(12.) Leithaprodersd. | 1:1 | Ritzing (7.) | ||||
Sat 3/16/193:00 PM | ||||||
(5.) Horitschon | 1:1 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
(1.) Drassburg | 3:0 | Stegersbach (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Parndorf II | 2:0 | Pinkafeld (2.) | ||||
(3.) Siegendorf | 1:1 | St. Margarethen (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Deutschkreutz | 4:1 | Eltendorf (11.) | ||||
(13.) Markt Allhau | 1:3 | Oberwart (10.) | ||||
(14.) Kohfidisch | 0:4 | Wimpassing (15.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/197:30 PM | ||||||
(16.) Stegersbach | 1:2 | Kohfidisch (14.) | ||||
Sat 3/23/193:00 PM | ||||||
(4.) Horitschon | 3:1 | Siegendorf (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Bad Sauerbrunn | 0:1 | Deutschkreutz (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Pinkafeld | 0:0 | Leithaprodersd. (12.) | ||||
(10.) Oberwart | 0:3 | Parndorf II (7.) | ||||
(8.) Ritzing | 1:2 | St. Margarethen (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Eltendorf | 1:4 | Drassburg (1.) | ||||
Sun 3/24/193:00 PM | ||||||
(15.) Wimpassing | 0:3 | Markt Allhau (13.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/197:30 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 1:1 | Bad Sauerbrunn (10.) | ||||
(14.) Kohfidisch | 1:2 | Eltendorf (9.) | ||||
(12.) Markt Allhau | 4:1 | Stegersbach (16.) | ||||
(13.) Leithaprodersd. | 2:2 | Oberwart (11.) | ||||
(6.) Siegendorf | 1:1 | Ritzing (8.) | ||||
Sat 3/30/194:00 PM | ||||||
(5.) St. Margarethen | 0:0 | Pinkafeld (3.) | ||||
(4.) Parndorf II | 4:0 | Wimpassing (15.) | ||||
(7.) Deutschkreutz | 1:5 | Horitschon (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/197:30 PM | ||||||
(11.) Oberwart | 3:2 | St. Margarethen (7.) | ||||
(6.) Deutschkreutz | 1:1 | Siegendorf (5.) | ||||
Sat 4/6/193:00 PM | ||||||
(15.) Wimpassing | 1:2 | Leithaprodersd. (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Bad Sauerbrunn | 7:0 | Kohfidisch (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Horitschon | 1:2 | Drassburg (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Stegersbach | 0:1 | Parndorf II (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Pinkafeld | 0:1 | Ritzing (8.) | ||||
Sun 4/7/1910:30 AM | ||||||
(10.) Eltendorf | 1:0 | Markt Allhau (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/197:30 PM | ||||||
(2.) Siegendorf | 3:2 | Pinkafeld (5.) | ||||
(12.) Leithaprodersd. | 3:2 | Stegersbach (16.) | ||||
(1.) Drassburg | 4:0 | Deutschkreutz (8.) | ||||
Sat 4/13/195:00 PM | ||||||
(6.) St. Margarethen | 2:2 | Wimpassing (15.) | ||||
(3.) Parndorf II | 0:2 | Eltendorf (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 3:0 | Horitschon (4.) | ||||
(13.) Markt Allhau | 2:1 | Bad Sauerbrunn (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Ritzing | 1:2 | Oberwart (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/197:30 PM | ||||||
(11.) Deutschkreutz | 0:1 | Kohfidisch (14.) | ||||
(9.) Bad Sauerbrunn | 1:0 | Parndorf II (4.) | ||||
(8.) Oberwart | 2:2 | Pinkafeld (6.) | ||||
(10.) Eltendorf | 2:3 | Leithaprodersd. (12.) | ||||
Sat 4/20/193:00 PM | ||||||
(15.) Stegersbach | 2:1 | St. Margarethen (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Horitschon | 6:0 | Markt Allhau (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 1:2 | Siegendorf (2.) | ||||
Sun 4/21/194:00 PM | ||||||
(16.) Wimpassing | 0:4 | Ritzing (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/197:30 PM | ||||||
(2.) Siegendorf | 0:2 | Oberwart (6.) | ||||
(11.) Leithaprodersd. | 3:3 | Bad Sauerbrunn (10.) | ||||
Sat 4/27/195:00 PM | ||||||
(7.) Ritzing | 2:2 | Stegersbach (15.) | ||||
(3.) Parndorf II | 3:1 | Horitschon (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 0:1 | Drassburg (1.) | ||||
(4.) Pinkafeld | 8:1 | Wimpassing (16.) | ||||
(13.) Markt Allhau | 1:3 | Deutschkreutz (9.) | ||||
(12.) St. Margarethen | 0:2 | Eltendorf (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/197:30 PM | ||||||
(8.) Bad Sauerbrunn | 3:1 | St. Margarethen (12.) | ||||
(1.) Drassburg | 3:1 | Markt Allhau (13.) | ||||
(15.) Stegersbach | 3:0 | Pinkafeld (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Eltendorf | 5:3 | Ritzing (9.) | ||||
Sat 5/4/195:00 PM | ||||||
(4.) Horitschon | 2:1 | Leithaprodersd. (11.) | ||||
(10.) Deutschkreutz | 1:2 | Parndorf II (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 1:2 | Siegendorf (2.) | ||||
Tue 5/7/196:00 PM | ||||||
(16.) Wimpassing | 2:3 | Oberwart (5.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/197:30 PM | ||||||
(4.) Oberwart | 3:0 | Stegersbach (15.) | ||||
(10.) Leithaprodersd. | 3:0 | Deutschkreutz (11.) | ||||
(2.) Siegendorf | 5:1 | Wimpassing (16.) | ||||
Sat 5/11/195:00 PM | ||||||
(12.) St. Margarethen | 2:2 | Horitschon (5.) | ||||
(7.) Ritzing | 3:1 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Pinkafeld | 6:1 | Eltendorf (8.) | ||||
(3.) Parndorf II | 3:1 | Drassburg (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) Markt Allhau | 0:0 | Kohfidisch (14.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/197:30 PM | ||||||
(8.) Eltendorf | 2:2 | Oberwart (5.) | ||||
(15.) Stegersbach | 4:3 | Wimpassing (16.) | ||||
(10.) Bad Sauerbrunn | 0:5 | Pinkafeld (4.) | ||||
(9.) Deutschkreutz | 2:1 | St. Margarethen (12.) | ||||
(1.) Drassburg | 2:1 | Leithaprodersd. (11.) | ||||
Sat 5/18/195:30 PM | ||||||
(6.) Horitschon | 2:3 | Ritzing (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Kohfidisch | 0:2 | Parndorf II (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Markt Allhau | 1:3 | Siegendorf (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/197:30 PM | ||||||
(6.) Oberwart | 1:2 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
(12.) Leithaprodersd. | 1:4 | Kohfidisch (14.) | ||||
(11.) St. Margarethen | 2:0 | Drassburg (1.) | ||||
(2.) Siegendorf | 2:1 | Stegersbach (15.) | ||||
Sat 5/25/195:00 PM | ||||||
(5.) Ritzing | 1:0 | Deutschkreutz (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Parndorf II | 0:5 | Markt Allhau (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Pinkafeld | 3:3 | Horitschon (7.) | ||||
Sun 5/26/195:00 PM | ||||||
(16.) Wimpassing | 0:4 | Eltendorf (8.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/31/197:30 PM | ||||||
(13.) Markt Allhau | 5:0 | Leithaprodersd. (12.) | ||||
(8.) Bad Sauerbrunn | 9:0 | Wimpassing (16.) | ||||
(6.) Eltendorf | 3:0 | Stegersbach (15.) | ||||
Sat 6/1/195:00 PM | ||||||
(10.) Deutschkreutz | 5:0 | Pinkafeld (7.) | ||||
(4.) Parndorf II | 2:4 | Siegendorf (2.) | ||||
(14.) Kohfidisch | 3:0 | St. Margarethen (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) Horitschon | 0:3 | Oberwart (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Drassburg | 2:3 | Ritzing (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/7/196:45 PM | ||||||
(7.) Pinkafeld | 0:2 | Drassburg (1.) | ||||
(15.) Stegersbach | 1:1 | Bad Sauerbrunn (9.) | ||||
Sat 6/8/195:00 PM | ||||||
(11.) Leithaprodersd. | 4:1 | Parndorf II (5.) | ||||
(3.) Ritzing | 3:0 | Kohfidisch (14.) | ||||
(12.) St. Margarethen | 1:1 | Markt Allhau (13.) | ||||
(2.) Siegendorf | 1:2 | Eltendorf (4.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) Oberwart | 3:4 | Deutschkreutz (8.) | ||||
(16.) Wimpassing | 3:2 | Horitschon (10.) |