Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 738
- Foreigners: 121 Players 16.4%
- ø-Market value: €16k
- ø-Age: 24.4
Matchday 4 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
JAB B | 3:2 | FCSL B | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 10:15 AM
|
||||
343 · Vit Stastny | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
25' | 1:1 | |||
1:2 | 36' | |||
77' | 2:2 | |||
82' | 3:2 | |||
Pisek | 1:0 | SK Ben | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 10:15 AM
|
||||
290 · Zdenek Mudra | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
FK Zbu | 3:1 | TEP B | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 10:15 AM
|
||||
165 · Lukas Raplik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
27' | 1:1 | |||
35' | 2:1 | |||
77' | 3:1 | |||
FKMB B | 2:3 on pens | FC Slo | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 10:30 AM
|
||||
100 · Martin Hanys | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 23' | |||
67' | 2:1 | |||
2:2 | 89' | |||
FKP | 1:3 | FK Chl | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 10:30 AM
|
||||
150 · Milan Vyhnanovsky | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
0:2 | 51' | |||
0:3 | 71' | |||
81' | 1:3 | |||
TJ Sok | 1:0 | Broza. | ||
Sat
Aug 31, 2019
- 2:00 PM
|
||||
175 · Josef Krejsa | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
ACS B | 6:1 | Hosto. | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:15 AM
|
||||
400 · | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
11' | 3:0 | |||
28' | 4:0 | |||
40' | 5:0 | |||
50' | 6:0 | |||
53' | ||||
6:1 | 62' | |||
DUK B | 2:1 | FCHK B | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:15 AM
|
||||
50 · Jiri Dujsik | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 42' | |||
80' | 2:1 | |||
SLA B | 0:1 | K.Dvur | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:15 AM
|
||||
200 · Libor Simecek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
Bohemi | 2:1 | TJ Jis | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:15 AM
|
||||
80 · Vaclav Jezek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
56' | 1:1 | |||
76' | 2:1 | |||
Admira | 3:2 | Loko | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:15 AM
|
||||
362 · Michal Urban | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
7' | 1:1 | |||
1:2 | 17' | |||
38' | 2:2 | |||
50' | 3:2 | |||
FCVP B | 0:1 on pens | Motor. | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 10:30 AM
|
||||
150 · Zdenek Simek |
Stecho | 3:1 | K.Vary | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 5:00 PM
|
||||
130 · Vaclav Kubec | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
21' | 1:1 | |||
31' | 2:1 | |||
45+1' | 3:1 | |||
Zapy | 4:3 | PCE B | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 5:00 PM
|
||||
125 · Marek Radina | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 14' | |||
29' | 1:2 | |||
38' | 2:2 | |||
2:3 | 41' | |||
51' | 3:3 | |||
86' | 4:3 | |||
FC MAS | 5:0 | 1.FK P | ||
Sun
Sep 1, 2019
- 5:00 PM
|
||||
592 · Olga Zadinova | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
45' | 3:0 | |||
53' | 4:0 | |||
87' | 5:0 | |||
Rakov. | 1:0 | Domaz. | ||
Tue
Sep 10, 2019
- 4:30 PM
|
||||
450 · Ondrej Cerny | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
Table Ceska fotbalova liga 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FC MAS Taborsko | 4 | 13 | 12 | |
2 | Sparta Prague B | 4 | 10 | 12 | |
3 | Kraluv Dvur | 4 | 0 | 9 | |
4 | Motorlet Prague | 4 | 2 | 9 | |
5 | Stechovice | 4 | 4 | 9 | |
6 | Slavia Prague B | 4 | 6 | 6 | |
7 | Admira Prague | 4 | -4 | 6 | |
8 | Rakovnik | 4 | -5 | 6 | |
9 | Vikt. Plzen B | 4 | 2 | 6 | |
10 | Loko Vltavin | 4 | 1 | 6 | |
11 | Domazlice | 4 | 0 | 6 | |
12 | Karlovy Vary | 4 | -6 | 3 | |
13 | Pisek | 4 | -2 | 3 | |
14 | 1.FK Pribram B | 4 | -4 | 3 | |
15 | SK Benesov | 4 | -6 | 0 | |
16 | Sokol Hostoun | 4 | -11 | 0 |
Table Ceska fotbalova liga 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zivanice | 4 | 6 | 12 | |
2 | Zapy | 4 | 4 | 9 | |
3 | Jablonec B | 4 | 2 | 9 | |
4 | Dukla Prague B | 4 | 3 | 9 | |
5 | Ml. Boleslav B | 4 | 6 | 6 | |
6 | Bohemians B | 4 | 0 | 6 | |
7 | FK Zbuzany | 4 | 2 | 6 | |
8 | Hradec Kr. B | 4 | 0 | 6 | |
8 | Slovan Velvary | 4 | 0 | 6 | |
10 | Usti nad Orlici | 4 | -2 | 6 | |
11 | Sl. Liberec B | 4 | -2 | 6 | |
12 | Chlumec n/Cidl. | 4 | -4 | 6 | |
13 | Pardubice B | 4 | -5 | 3 | |
14 | Prepere | 4 | -3 | 3 | |
15 | Sokol Brozany | 4 | -2 | 3 | |
16 | Teplice B | 4 | -5 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...