Druga Liga
Slovenia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 355
- Foreigners: 112 Players 31.5%
- ø-Market value: €66k
- ø-Age: 23.1
- Most valuable player: Lan Piskule €250k
Complete Druga Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/28/238:00 PM | ||||||
(1.) NK Nafta 1903 | 4:2 | NK Krka (16.) | ||||
Sat 7/29/236:00 PM | ||||||
(7.) Tabor Sezana | 2:2 | NK Triglav (6.) | ||||
(5.) Brinje | 1:0 | ND Gorica (13.) | ||||
(2.) ND Bilje | 3:2 | ND Ilirija (12.) | ||||
(14.) NK Dekani | 0:1 | ND Dravinja (4.) | ||||
Sun 7/30/236:00 PM | ||||||
(10.) Rudar Velenje | 0:0 | Kety Bistrica (11.) | ||||
(9.) Beltinci | 1:1 | ND Primorje (8.) | ||||
(3.) NK Tolmin | 1:0 | NK Fuzinar (15.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/29/235:00 PM | ||||||
(6.) Kety Bistrica | 1:0 | NK Nafta 1903 (7.) | ||||
(5.) ND Primorje | 1:0 | NK Tolmin (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) NK Krka | 0:1 | NK Dekani (11.) | ||||
Wed 8/30/235:00 PM | ||||||
(2.) NK Triglav | 6:1 | ND Dravinja (12.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 0:2 | Rudar Velenje (4.) | ||||
(16.) NK Fuzinar | 0:4 | Brinje (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) ND Gorica | 3:2 | ND Bilje (8.) | ||||
Wed 9/6/235:30 PM | ||||||
(13.) Tabor Sezana | 1:5 | Beltinci (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/24/233:00 PM | ||||||
(1.) Brinje | 1:0 | ND Primorje (11.) | ||||
(4.) ND Bilje | 5:1 | NK Fuzinar (16.) | ||||
Wed 10/25/233:00 PM | ||||||
(9.) Beltinci | 1:2 | NK Triglav (2.) | ||||
(6.) NK Tolmin | 3:1 | Tabor Sezana (13.) | ||||
(12.) NK Dekani | 1:4 | Kety Bistrica (3.) | ||||
(7.) ND Dravinja | 3:0 | NK Krka (15.) | ||||
Thu 10/26/233:00 PM | ||||||
(8.) Rudar Velenje | 0:0 | ND Gorica (10.) | ||||
Thu 11/9/235:00 PM | ||||||
(5.) NK Nafta 1903 | 2:0 | ND Ilirija (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/235:30 PM | ||||||
(4.) NK Triglav | 0:1 | NK Krka (14.) | ||||
(16.) Tabor Sezana | 0:6 | Brinje (1.) | ||||
(5.) Beltinci | 3:1 | NK Tolmin (8.) | ||||
Sun 8/13/235:30 PM | ||||||
(12.) ND Ilirija | 1:0 | NK Dekani (13.) | ||||
(11.) ND Gorica | 3:4 | NK Nafta 1903 (3.) | ||||
(15.) NK Fuzinar | 4:2 | Rudar Velenje (10.) | ||||
(6.) ND Primorje | 3:1 | ND Bilje (7.) | ||||
Mon 8/14/235:30 PM | ||||||
(2.) Kety Bistrica | 3:0 | ND Dravinja (9.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/238:00 PM | ||||||
(11.) Rudar Velenje | 0:1 | ND Primorje (5.) | ||||
Sat 8/19/235:30 PM | ||||||
(9.) NK Tolmin | 0:4 | NK Triglav (4.) | ||||
(1.) Brinje | 2:1 | Beltinci (6.) | ||||
(3.) NK Nafta 1903 | 2:0 | NK Fuzinar (15.) | ||||
(13.) NK Dekani | 0:0 | ND Gorica (10.) | ||||
Sun 8/20/235:30 PM | ||||||
(7.) ND Bilje | 1:1 | Tabor Sezana (16.) | ||||
(8.) ND Dravinja | 0:0 | ND Ilirija (12.) | ||||
(14.) NK Krka | 1:2 | Kety Bistrica (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/234:30 PM | ||||||
(7.) ND Gorica | 3:0 | ND Dravinja (10.) | ||||
(16.) NK Fuzinar | 0:3 | NK Dekani (9.) | ||||
(4.) ND Primorje | 3:0 | NK Nafta 1903 (5.) | ||||
(15.) Tabor Sezana | 1:1 | Rudar Velenje (11.) | ||||
Sun 9/3/234:30 PM | ||||||
(2.) NK Triglav | 2:1 | Kety Bistrica (3.) | ||||
(13.) ND Ilirija | 1:1 | NK Krka (14.) | ||||
(6.) Beltinci | 2:1 | ND Bilje (8.) | ||||
Mon 9/4/235:00 PM | ||||||
(12.) NK Tolmin | 0:3 | Brinje (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/234:00 PM | ||||||
(3.) Kety Bistrica | 1:0 | ND Ilirija (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) NK Krka | 1:2 | ND Gorica (7.) | ||||
Sat 9/9/234:30 PM | ||||||
(8.) ND Bilje | 2:1 | NK Tolmin (12.) | ||||
(11.) Rudar Velenje | 0:1 | Beltinci (5.) | ||||
(6.) NK Nafta 1903 | 0:0 | Tabor Sezana (15.) | ||||
(10.) ND Dravinja | 0:0 | NK Fuzinar (16.) | ||||
Sun 9/10/234:30 PM | ||||||
(1.) Brinje | 0:1 | NK Triglav (2.) | ||||
(9.) NK Dekani | 1:1 | ND Primorje (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/234:00 PM | ||||||
(6.) ND Gorica | 1:0 | Kety Bistrica (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) Beltinci | 1:1 | NK Nafta 1903 (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) NK Triglav | 0:0 | ND Ilirija (13.) | ||||
Sat 9/16/234:00 PM | ||||||
(15.) NK Fuzinar | 1:1 | NK Krka (14.) | ||||
(3.) ND Primorje | 2:1 | ND Dravinja (11.) | ||||
(16.) Tabor Sezana | 1:2 | NK Dekani (9.) | ||||
(10.) NK Tolmin | 3:0 | Rudar Velenje (12.) | ||||
Sun 9/17/234:00 PM | ||||||
(1.) Brinje | 1:3 | ND Bilje (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 9/20/234:00 PM | ||||||
(10.) ND Dravinja | 5:2 | Tabor Sezana (16.) | ||||
(7.) Kety Bistrica | 2:4 | NK Fuzinar (13.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 0:4 | ND Gorica (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) NK Krka | 2:3 | ND Primorje (1.) | ||||
Thu 9/21/234:00 PM | ||||||
(8.) ND Bilje | 1:1 | NK Triglav (2.) | ||||
(6.) NK Nafta 1903 | 3:0 | NK Tolmin (12.) | ||||
(9.) NK Dekani | 0:3 | Beltinci (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Rudar Velenje | 2:0 | Brinje (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(11.) NK Fuzinar | 3:2 | ND Ilirija (15.) | ||||
(1.) ND Primorje | 2:2 | Kety Bistrica (7.) | ||||
(16.) Tabor Sezana | 0:2 | NK Krka (14.) | ||||
Sun 9/24/234:00 PM | ||||||
(6.) NK Triglav | 0:3 | ND Gorica (3.) | ||||
(2.) Beltinci | 3:0 | ND Dravinja (10.) | ||||
(13.) NK Tolmin | 2:2 | NK Dekani (9.) | ||||
Mon 9/25/234:00 PM | ||||||
(8.) ND Bilje | 2:2 | Rudar Velenje (12.) | ||||
Wed 10/11/233:30 PM | ||||||
(5.) Brinje | 1:3 | NK Nafta 1903 (4.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/233:30 PM | ||||||
(15.) ND Ilirija | 0:0 | ND Primorje (4.) | ||||
(2.) ND Gorica | 2:1 | NK Fuzinar (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) NK Krka | 0:2 | Beltinci (1.) | ||||
Sat 9/30/233:30 PM | ||||||
(13.) Rudar Velenje | 0:2 | NK Triglav (5.) | ||||
(3.) NK Nafta 1903 | 3:1 | ND Bilje (8.) | ||||
(9.) NK Dekani | 1:1 | Brinje (7.) | ||||
(6.) Kety Bistrica | 1:0 | Tabor Sezana (16.) | ||||
Sun 10/1/233:30 PM | ||||||
(10.) ND Dravinja | 1:1 | NK Tolmin (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(3.) ND Primorje | 1:0 | ND Gorica (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Beltinci | 3:0 | Kety Bistrica (6.) | ||||
(7.) Brinje | 1:2 | ND Dravinja (9.) | ||||
(8.) ND Bilje | 2:2 | NK Dekani (10.) | ||||
Sun 10/8/233:30 PM | ||||||
(4.) NK Triglav | 2:1 | NK Fuzinar (13.) | ||||
(16.) Tabor Sezana | 0:3 | ND Ilirija (14.) | ||||
(12.) NK Tolmin | 1:3 | NK Krka (11.) | ||||
(15.) Rudar Velenje | 1:5 | NK Nafta 1903 (2.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/233:00 PM | ||||||
(5.) ND Gorica | 1:1 | Tabor Sezana (16.) | ||||
Sat 10/14/233:00 PM | ||||||
(9.) NK Dekani | 4:1 | Rudar Velenje (15.) | ||||
(10.) ND Dravinja | 0:1 | ND Bilje (8.) | ||||
(7.) Kety Bistrica | 0:1 | NK Tolmin (12.) | ||||
(11.) NK Fuzinar | 2:0 | ND Primorje (4.) | ||||
Sun 10/15/233:00 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 0:0 | NK Triglav (3.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 0:0 | Beltinci (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 0:0 | Brinje (6.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/233:00 PM | ||||||
(16.) Tabor Sezana | 4:4 | NK Fuzinar (12.) | ||||
(6.) Brinje | 1:1 | Kety Bistrica (7.) | ||||
(8.) ND Bilje | 0:2 | NK Krka (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) NK Triglav | 2:1 | ND Primorje (4.) | ||||
Sat 10/21/2312:45 PM | ||||||
(1.) Beltinci | 1:0 | ND Gorica (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) NK Tolmin | 3:2 | ND Ilirija (15.) | ||||
(14.) Rudar Velenje | 1:0 | ND Dravinja (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 1:0 | NK Dekani (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/232:00 PM | ||||||
(8.) NK Dekani | 3:1 | NK Triglav (3.) | ||||
(6.) Kety Bistrica | 4:3 | ND Bilje (10.) | ||||
(4.) ND Primorje | 2:1 | Tabor Sezana (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) NK Fuzinar | 0:1 | Beltinci (1.) | ||||
Sun 10/29/232:00 PM | ||||||
(14.) ND Dravinja | 0:1 | NK Nafta 1903 (2.) | ||||
(12.) NK Krka | 4:5 | Rudar Velenje (11.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 4:0 | Brinje (7.) | ||||
(5.) ND Gorica | 2:3 | NK Tolmin (9.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/232:00 PM | ||||||
(14.) ND Dravinja | 0:1 | NK Dekani (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) NK Triglav | 1:2 | Tabor Sezana (16.) | ||||
Sun 11/5/232:00 PM | ||||||
(11.) NK Fuzinar | 0:0 | NK Tolmin (10.) | ||||
(6.) ND Gorica | 1:1 | Brinje (8.) | ||||
2:15 PM | ||||||
(3.) ND Primorje | 3:1 | Beltinci (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 1:2 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
Mon 11/6/232:00 PM | ||||||
(15.) ND Ilirija | 0:3 | ND Bilje (9.) | ||||
(5.) Kety Bistrica | 5:1 | Rudar Velenje (12.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/232:00 PM | ||||||
(12.) ND Dravinja | 2:1 | NK Triglav (5.) | ||||
(7.) NK Dekani | 3:2 | NK Krka (14.) | ||||
(9.) ND Bilje | 0:1 | ND Gorica (4.) | ||||
(8.) Brinje | 2:0 | NK Fuzinar (13.) | ||||
Sun 11/12/232:00 PM | ||||||
(11.) Rudar Velenje | 2:1 | ND Ilirija (15.) | ||||
(10.) NK Tolmin | 0:0 | ND Primorje (3.) | ||||
(2.) Beltinci | 2:0 | Tabor Sezana (16.) | ||||
Mon 11/13/234:00 PM | ||||||
(1.) NK Nafta 1903 | 3:1 | Kety Bistrica (6.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/17/233:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 2:1 | ND Dravinja (14.) | ||||
Sat 11/18/231:30 PM | ||||||
(16.) Tabor Sezana | 2:2 | NK Tolmin (9.) | ||||
(4.) ND Gorica | 2:0 | Rudar Velenje (12.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 2:1 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) NK Triglav | 2:1 | Beltinci (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) NK Fuzinar | 3:1 | ND Bilje (10.) | ||||
Sun 11/19/231:30 PM | ||||||
(3.) ND Primorje | 1:1 | Brinje (7.) | ||||
(6.) Kety Bistrica | 1:0 | NK Dekani (8.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/244:30 PM | ||||||
(12.) NK Krka | 3:1 | NK Triglav (5.) | ||||
Sat 3/2/243:00 PM | ||||||
(8.) NK Dekani | 0:0 | ND Ilirija (15.) | ||||
(10.) ND Bilje | 1:3 | ND Primorje (3.) | ||||
(7.) Brinje | 4:1 | Tabor Sezana (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Rudar Velenje | 3:1 | NK Fuzinar (14.) | ||||
Sun 3/3/241:00 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 1:3 | ND Gorica (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) ND Dravinja | 3:1 | Kety Bistrica (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) NK Tolmin | 1:2 | Beltinci (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/241:00 PM | ||||||
(4.) ND Gorica | 1:1 | NK Dekani (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) Tabor Sezana | 3:1 | ND Bilje (11.) | ||||
(6.) Kety Bistrica | 3:0 | NK Krka (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) NK Triglav | 2:0 | NK Tolmin (10.) | ||||
Sun 3/10/241:00 PM | ||||||
(2.) Beltinci | 1:1 | Brinje (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) ND Primorje | 3:1 | Rudar Velenje (12.) | ||||
(14.) NK Fuzinar | 0:4 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 1:3 | ND Dravinja (9.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/245:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 1:1 | ND Ilirija (15.) | ||||
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(10.) ND Dravinja | 0:1 | ND Gorica (4.) | ||||
(8.) NK Dekani | 1:2 | NK Fuzinar (14.) | ||||
(11.) ND Bilje | 0:0 | Beltinci (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) NK Nafta 1903 | 2:0 | ND Primorje (3.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(7.) Kety Bistrica | 1:3 | NK Triglav (5.) | ||||
(6.) Brinje | 1:0 | NK Tolmin (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Rudar Velenje | 1:0 | Tabor Sezana (16.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/243:00 PM | ||||||
(16.) Tabor Sezana | 0:4 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(4.) ND Gorica | 2:0 | NK Krka (13.) | ||||
Sat 3/23/242:00 PM | ||||||
(12.) NK Tolmin | 0:2 | ND Bilje (10.) | ||||
(2.) Beltinci | 1:0 | Rudar Velenje (11.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 0:2 | Kety Bistrica (7.) | ||||
Sun 3/24/243:00 PM | ||||||
(3.) ND Primorje | 4:1 | NK Dekani (8.) | ||||
(14.) NK Fuzinar | 1:2 | ND Dravinja (9.) | ||||
Mon 3/25/246:00 PM | ||||||
(5.) NK Triglav | 0:1 | Brinje (6.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/243:00 PM | ||||||
(15.) ND Ilirija | 1:2 | NK Triglav (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) NK Dekani | 0:1 | Tabor Sezana (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) NK Krka | 0:0 | NK Fuzinar (14.) | ||||
(10.) Rudar Velenje | 3:1 | NK Tolmin (13.) | ||||
Sat 3/30/243:30 PM | ||||||
(7.) Kety Bistrica | 1:5 | ND Gorica (2.) | ||||
(9.) ND Dravinja | 0:0 | ND Primorje (4.) | ||||
(11.) ND Bilje | 1:5 | Brinje (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) NK Nafta 1903 | 1:0 | Beltinci (3.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/244:00 PM | ||||||
(6.) Brinje | 0:2 | Rudar Velenje (8.) | ||||
(12.) NK Tolmin | 2:1 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
(16.) Tabor Sezana | 3:1 | ND Dravinja (10.) | ||||
(13.) NK Fuzinar | 1:1 | Kety Bistrica (7.) | ||||
Sun 4/7/244:00 PM | ||||||
(5.) NK Triglav | 2:0 | ND Bilje (11.) | ||||
(3.) Beltinci | 1:0 | NK Dekani (9.) | ||||
(4.) ND Primorje | 2:1 | NK Krka (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) ND Gorica | 4:1 | ND Ilirija (15.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/246:00 PM | ||||||
(14.) NK Krka | 0:5 | Tabor Sezana (16.) | ||||
(8.) Rudar Velenje | 1:2 | ND Bilje (10.) | ||||
Sat 4/13/243:30 PM | ||||||
(7.) Kety Bistrica | 1:1 | ND Primorje (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) ND Ilirija | 3:1 | NK Fuzinar (13.) | ||||
5:15 PM | ||||||
(3.) ND Gorica | 0:0 | NK Triglav (5.) | ||||
Sun 4/14/245:00 PM | ||||||
(11.) ND Dravinja | 0:2 | Beltinci (2.) | ||||
(9.) NK Dekani | 0:0 | NK Tolmin (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) NK Nafta 1903 | 3:4 | Brinje (6.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/245:00 PM | ||||||
(12.) NK Tolmin | 1:1 | ND Dravinja (11.) | ||||
(3.) Beltinci | 0:1 | NK Krka (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) NK Triglav | 1:1 | Rudar Velenje (8.) | ||||
Sat 4/20/245:00 PM | ||||||
(10.) ND Bilje | 0:2 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
(15.) NK Fuzinar | 0:2 | ND Gorica (2.) | ||||
Sun 4/21/245:00 PM | ||||||
(5.) Brinje | 2:1 | NK Dekani (9.) | ||||
(14.) Tabor Sezana | 2:0 | Kety Bistrica (7.) | ||||
(4.) ND Primorje | 3:0 | ND Ilirija (16.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/245:00 PM | ||||||
(14.) ND Ilirija | 2:0 | Tabor Sezana (15.) | ||||
Sat 4/27/245:00 PM | ||||||
(16.) NK Fuzinar | 0:2 | NK Triglav (6.) | ||||
(12.) ND Dravinja | 0:4 | Brinje (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 2:2 | NK Tolmin (11.) | ||||
(1.) NK Nafta 1903 | 0:0 | Rudar Velenje (8.) | ||||
Sun 4/28/245:00 PM | ||||||
(7.) Kety Bistrica | 1:0 | Beltinci (4.) | ||||
(9.) NK Dekani | 2:2 | ND Bilje (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) ND Gorica | 2:3 | ND Primorje (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/245:30 PM | ||||||
(6.) NK Triglav | 1:2 | NK Nafta 1903 (1.) | ||||
Sat 5/4/245:00 PM | ||||||
(10.) ND Bilje | 0:0 | ND Dravinja (12.) | ||||
(4.) Brinje | 2:1 | NK Krka (14.) | ||||
(15.) Tabor Sezana | 2:2 | ND Gorica (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Rudar Velenje | 1:0 | NK Dekani (11.) | ||||
Sun 5/5/245:00 PM | ||||||
(9.) NK Tolmin | 4:1 | Kety Bistrica (7.) | ||||
(5.) Beltinci | 1:2 | ND Ilirija (13.) | ||||
(2.) ND Primorje | 1:0 | NK Fuzinar (16.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/246:00 PM | ||||||
(13.) NK Krka | 1:0 | ND Bilje (11.) | ||||
Sat 5/11/245:30 PM | ||||||
(16.) NK Fuzinar | 1:2 | Tabor Sezana (15.) | ||||
(7.) Kety Bistrica | 4:1 | Brinje (5.) | ||||
(9.) NK Dekani | 2:0 | NK Nafta 1903 (2.) | ||||
Sun 5/12/245:30 PM | ||||||
(1.) ND Primorje | 4:0 | NK Triglav (6.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 1:1 | NK Tolmin (10.) | ||||
(12.) ND Dravinja | 0:0 | Rudar Velenje (8.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(4.) ND Gorica | 1:3 | Beltinci (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/245:30 PM | ||||||
(6.) NK Triglav | 1:2 | NK Dekani (9.) | ||||
(11.) NK Tolmin | 0:0 | ND Gorica (4.) | ||||
(3.) Beltinci | 6:2 | NK Fuzinar (16.) | ||||
Sun 5/19/243:00 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 0:2 | ND Dravinja (12.) | ||||
(8.) Rudar Velenje | 0:5 | NK Krka (13.) | ||||
(10.) ND Bilje | 3:0 | Kety Bistrica (7.) | ||||
(5.) Brinje | 1:1 | ND Ilirija (14.) | ||||
(15.) Tabor Sezana | 0:0 | ND Primorje (1.) |