Druga Liga
Ukraine
League level:
Third Tier
- Number of teams: 15 teams
- Players: 331
- Foreigners: 12 Players 3.6%
- ø-Market value: €3k
- ø-Age: 23.1
Complete Druga Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 8/6/2311:00 AM | ||||||
(15.) Rukh 2 Lviv | 0:5 | Karpaty 2 Lviv (3.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(6.) Skala 1911 | 4:3 | FK Kudrivka (13.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(10.) Kremin 2 | 0:3 | Chayka (5.) | ||||
(12.) Druzhba Myrivka | 3:0 | VAST Mykolaiv (1.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(9.) FK Trostyanets | 0:1 | MFK Metalurg 2 (2.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(14.) Nyva Vinnytsya | 4:7 | PFK Zvyagel (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Lokomotyv Kyiv | 0:0 | UCSA (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/231:30 PM | ||||||
(7.) FK Kudrivka | 3:0 | VAST Mykolaiv (4.) | ||||
(2.) PFK Zvyagel | 4:1 | FK Trostyanets (13.) | ||||
Sat 8/12/2311:00 AM | ||||||
(9.) Karpaty 2 Lviv | 0:4 | Chayka (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(6.) Real Farma | 4:1 | Lokomotyv Kyiv (12.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) Druzhba Myrivka | 2:0 | Nyva Vinnytsya (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) UCSA | 8:1 | Kremin 2 (15.) | ||||
Sun 8/13/2311:00 AM | ||||||
(11.) Rukh 2 Lviv | 2:0 | Skala 1911 (10.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/2312:00 AM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 1:2 | Real Farma (5.) | ||||
Sat 8/19/232:45 PM | ||||||
(4.) Chayka | 1:3 | UCSA (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Nyva Vinnytsya | 1:0 | FK Kudrivka (10.) | ||||
Sun 8/20/231:30 PM | ||||||
(14.) FK Trostyanets | 0:1 | Druzhba Myrivka (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) VAST Mykolaiv | 0:3 | Rukh 2 Lviv (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Lokomotyv Kyiv | 0:2 | MFK Metalurg 2 (2.) | ||||
Wed 9/27/232:00 PM | ||||||
(11.) Skala 1911 | 1:2 | Karpaty 2 Lviv (7.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/239:00 AM | ||||||
(5.) Real Farma | 1:1 | Chayka (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) FK Kudrivka | 1:1 | FK Trostyanets (13.) | ||||
Sun 8/27/2311:00 AM | ||||||
(9.) Karpaty 2 Lviv | 0:2 | UCSA (1.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(6.) Rukh 2 Lviv | 1:1 | Nyva Vinnytsya (11.) | ||||
(3.) PFK Zvyagel | 4:0 | Lokomotyv Kyiv (14.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Skala 1911 | 3:0 | VAST Mykolaiv (12.) | ||||
Tue 8/29/231:00 PM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 1:2 | MFK Metalurg 2 (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/2311:30 AM | ||||||
(1.) UCSA | 4:0 | Real Farma (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(10.) Nyva Vinnytsya | 2:2 | Skala 1911 (7.) | ||||
Sun 9/3/2311:00 AM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 0:7 | PFK Zvyagel (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(13.) VAST Mykolaiv | 0:3 | Karpaty 2 Lviv (6.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(11.) FK Trostyanets | 3:0 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(3.) Chayka | 3:0 | MFK Metalurg 2 (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Lokomotyv Kyiv | 2:3 | Druzhba Myrivka (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/2311:00 AM | ||||||
(5.) Karpaty 2 Lviv | 2:1 | Real Farma (10.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(13.) VAST Mykolaiv | 0:3 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(9.) FK Kudrivka | 3:0 | Lokomotyv Kyiv (14.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(7.) MFK Metalurg 2 | 0:2 | UCSA (1.) | ||||
1:45 PM | ||||||
(6.) Skala 1911 | 1:0 | FK Trostyanets (12.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) PFK Zvyagel | 0:1 | Chayka (2.) | ||||
Sat 9/9/232:45 PM | ||||||
(4.) Druzhba Myrivka | 2:0 | Kremin 2 (15.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/12/2311:00 AM | ||||||
(14.) Lokomotyv Kyiv | 0:1 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
Wed 9/13/2312:00 PM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 0:1 | FK Kudrivka (6.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(8.) Real Farma | 2:0 | MFK Metalurg 2 (10.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(11.) Nyva Vinnytsya | 1:4 | Karpaty 2 Lviv (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(1.) UCSA | 1:1 | PFK Zvyagel (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(12.) FK Trostyanets | 3:0 | VAST Mykolaiv (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Chayka | 1:0 | Druzhba Myrivka (5.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/17/2311:45 AM | ||||||
(5.) Druzhba Myrivka | 2:1 | UCSA (2.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(7.) Skala 1911 | 4:1 | Lokomotyv Kyiv (14.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(11.) Nyva Vinnytsya | 1:1 | FK Trostyanets (12.) | ||||
Mon 9/18/2311:00 AM | ||||||
(1.) Karpaty 2 Lviv | 3:1 | MFK Metalurg 2 (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(6.) FK Kudrivka | 1:0 | Chayka (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) PFK Zvyagel | 4:0 | Real Farma (9.) | ||||
Tue 9/19/2311:00 AM | ||||||
(8.) Rukh 2 Lviv | 2:0 | Kremin 2 (15.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/233:00 PM | ||||||
(13.) Lokomotyv Kyiv | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) | ||||
Sat 9/23/2311:00 AM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 0:1 | Skala 1911 (6.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(9.) FK Trostyanets | 2:0 | Karpaty 2 Lviv (4.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(11.) MFK Metalurg 2 | 0:5 | PFK Zvyagel (2.) | ||||
Sun 9/24/2311:00 AM | ||||||
(10.) Real Farma | 0:1 | Druzhba Myrivka (5.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Chayka | 2:1 | Rukh 2 Lviv (8.) | ||||
1:45 PM | ||||||
(1.) UCSA | 3:0 | FK Kudrivka (7.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/2311:30 AM | ||||||
(7.) FK Kudrivka | 3:1 | Real Farma (11.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 9:1 | MFK Metalurg 2 (12.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(9.) Nyva Vinnytsya | 2:1 | Lokomotyv Kyiv (13.) | ||||
Sun 10/1/2311:30 AM | ||||||
(5.) Skala 1911 | 2:1 | Chayka (4.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(8.) Rukh 2 Lviv | 0:2 | UCSA (1.) | ||||
(6.) Karpaty 2 Lviv | 0:2 | PFK Zvyagel (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/5/2312:00 PM | ||||||
(15.) Kremin 2 | 0:5 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(13.) Lokomotyv Kyiv | 2:1 | FK Trostyanets (10.) | ||||
Fri 10/6/2311:00 AM | ||||||
(11.) Real Farma | 0:0 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(4.) Chayka | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) PFK Zvyagel | 0:1 | Druzhba Myrivka (2.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(12.) MFK Metalurg 2 | 1:2 | FK Kudrivka (5.) | ||||
Sat 10/7/2311:30 AM | ||||||
(1.) UCSA | 3:0 | Skala 1911 (6.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/11/2311:00 AM | ||||||
(8.) Rukh 2 Lviv | 8:2 | MFK Metalurg 2 (12.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(5.) Skala 1911 | 2:1 | Real Farma (11.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Karpaty 2 Lviv | 0:5 | Druzhba Myrivka (2.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(6.) FK Kudrivka | 0:4 | PFK Zvyagel (3.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(10.) FK Trostyanets | 2:1 | Kremin 2 (15.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Nyva Vinnytsya | 0:1 | Chayka (4.) | ||||
Wed 11/1/23Unknown | ||||||
(1.) UCSA | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/15/2312:30 PM | ||||||
(1.) UCSA | 3:1 | Nyva Vinnytsya (9.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 0:0 | FK Kudrivka (6.) | ||||
Mon 10/16/2311:00 AM | ||||||
(11.) Real Farma | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(13.) Lokomotyv Kyiv | 1:1 | Karpaty 2 Lviv (7.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(12.) MFK Metalurg 2 | 3:2 | Skala 1911 (5.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(4.) Chayka | 3:0 | FK Trostyanets (10.) | ||||
Wed 11/15/231:30 PM | ||||||
(2.) PFK Zvyagel | 1:0 | Rukh 2 Lviv (8.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/23Unknown | ||||||
(10.) MFK Metalurg 2 | 3:0 | VAST Mykolaiv (14.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(9.) Rukh 2 Lviv | 0:1 | Druzhba Myrivka (3.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(6.) Skala 1911 | 1:3 | PFK Zvyagel (2.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(11.) FK Trostyanets | 0:3 | UCSA (1.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) Nyva Vinnytsya | 2:0 | Real Farma (12.) | ||||
Sun 10/22/2311:00 AM | ||||||
(13.) Lokomotyv Kyiv | 3:1 | Kremin 2 (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Karpaty 2 Lviv | 2:3 | FK Kudrivka (5.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/2311:15 AM | ||||||
(11.) MFK Metalurg 2 | 0:2 | Nyva Vinnytsya (7.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(4.) Chayka | 2:0 | Lokomotyv Kyiv (13.) | ||||
Sat 10/28/23Unknown | ||||||
(2.) PFK Zvyagel | 3:0 | VAST Mykolaiv (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(12.) Real Farma | 0:2 | FK Trostyanets (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 0:1 | Skala 1911 (5.) | ||||
12:35 PM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 0:0 | Karpaty 2 Lviv (9.) | ||||
12:40 PM | ||||||
(6.) FK Kudrivka | 0:1 | Rukh 2 Lviv (8.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/2311:00 AM | ||||||
(2.) UCSA | 1:1 | Lokomotyv Kyiv (13.) | ||||
Sat 11/4/23Unknown | ||||||
(15.) VAST Mykolaiv | 0:3 | Druzhba Myrivka (3.) | ||||
2:10 PM | ||||||
(1.) PFK Zvyagel | 4:1 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
2:15 PM | ||||||
(4.) Chayka | 5:0 | Kremin 2 (14.) | ||||
Sun 11/5/2311:00 AM | ||||||
(9.) Karpaty 2 Lviv | 1:2 | Rukh 2 Lviv (6.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(7.) FK Kudrivka | 1:2 | Skala 1911 (5.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(11.) MFK Metalurg 2 | 1:1 | FK Trostyanets (10.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/231:15 PM | ||||||
(10.) FK Trostyanets | 0:1 | PFK Zvyagel (1.) | ||||
1:40 PM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 0:1 | UCSA (2.) | ||||
Sat 11/11/232:15 PM | ||||||
(12.) Lokomotyv Kyiv | 5:0 | Real Farma (13.) | ||||
Sun 11/12/2310:00 AM | ||||||
(9.) Nyva Vinnytsya | 1:1 | Druzhba Myrivka (3.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(4.) Chayka | 1:3 | Karpaty 2 Lviv (8.) | ||||
Mon 11/27/2311:15 AM | ||||||
(5.) Skala 1911 | 1:2 | Rukh 2 Lviv (6.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/17/2311:00 AM | ||||||
(8.) FK Kudrivka | 1:1 | Nyva Vinnytsya (9.) | ||||
Sat 11/18/2311:15 AM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 2:0 | FK Trostyanets (10.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(12.) Real Farma | 2:1 | Kremin 2 (14.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(13.) MFK Metalurg 2 | 1:3 | Lokomotyv Kyiv (11.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(1.) UCSA | 2:1 | Chayka (4.) | ||||
Sun 11/19/2311:30 AM | ||||||
(6.) Karpaty 2 Lviv | 2:1 | Skala 1911 (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 11/23/2310:45 AM | ||||||
(8.) Nyva Vinnytsya | 2:1 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(4.) Chayka | 1:0 | Real Farma (13.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(11.) FK Trostyanets | 1:3 | FK Kudrivka (6.) | ||||
Fri 11/24/2311:00 AM | ||||||
(10.) MFK Metalurg 2 | 2:1 | Kremin 2 (14.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(12.) Lokomotyv Kyiv | 0:2 | PFK Zvyagel (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) UCSA | 1:1 | Karpaty 2 Lviv (7.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/241:00 PM | ||||||
(1.) PFK Zvyagel | 2:0 | Kremin 2 (14.) | ||||
Sat 3/23/24Unknown | ||||||
(10.) MFK Metalurg 2 | 0:3 | Chayka (4.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(7.) Rukh 2 Lviv | 0:0 | FK Trostyanets (11.) | ||||
Sun 3/24/2411:15 AM | ||||||
(13.) Real Farma | 1:1 | UCSA (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 3:1 | Lokomotyv Kyiv (12.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(5.) Skala 1911 | 0:0 | Nyva Vinnytsya (8.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/2412:00 PM | ||||||
(4.) Chayka | 2:2 | PFK Zvyagel (1.) | ||||
Sat 3/30/24Unknown | ||||||
(2.) UCSA | 3:0 | MFK Metalurg 2 (10.) | ||||
10:45 AM | ||||||
(11.) FK Trostyanets | 0:1 | Skala 1911 (5.) | ||||
Sun 3/31/2411:00 AM | ||||||
(13.) Real Farma | 1:1 | Karpaty 2 Lviv (7.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 0:2 | Druzhba Myrivka (3.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(12.) Lokomotyv Kyiv | 0:0 | FK Kudrivka (6.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/24Unknown | ||||||
(12.) MFK Metalurg 2 | 0:3 | Real Farma (10.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(9.) Rukh 2 Lviv | 2:2 | Lokomotyv Kyiv (11.) | ||||
Sun 4/7/2411:30 AM | ||||||
(6.) FK Kudrivka | 4:2 | Kremin 2 (14.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 1:1 | Chayka (4.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(2.) PFK Zvyagel | 0:2 | UCSA (1.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(7.) Karpaty 2 Lviv | 0:0 | Nyva Vinnytsya (8.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/24Unknown | ||||||
(13.) MFK Metalurg 2 | 0:3 | Karpaty 2 Lviv (6.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(12.) FK Trostyanets | 1:1 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 1:1 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(4.) Chayka | 1:1 | FK Kudrivka (5.) | ||||
(11.) Real Farma | 0:3 | PFK Zvyagel (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(10.) Lokomotyv Kyiv | 2:0 | Skala 1911 (7.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(1.) UCSA | 0:1 | Druzhba Myrivka (3.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/17/24Unknown | ||||||
(2.) PFK Zvyagel | 3:0 | MFK Metalurg 2 (13.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(9.) Rukh 2 Lviv | 0:3 | Chayka (4.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(7.) FK Kudrivka | 1:7 | UCSA (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(5.) Karpaty 2 Lviv | 1:0 | FK Trostyanets (12.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(6.) Skala 1911 | 4:0 | Kremin 2 (14.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 2:0 | Real Farma (11.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/2412:00 PM | ||||||
(10.) Lokomotyv Kyiv | 2:1 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
Sun 4/21/24Unknown | ||||||
(13.) MFK Metalurg 2 | 0:3 | Druzhba Myrivka (3.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(2.) PFK Zvyagel | 2:0 | Karpaty 2 Lviv (5.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(1.) UCSA | 4:0 | Rukh 2 Lviv (9.) | ||||
Mon 4/22/2411:00 AM | ||||||
(11.) Real Farma | 0:1 | FK Kudrivka (7.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(4.) Chayka | 2:0 | Skala 1911 (6.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/24Unknown | ||||||
(5.) FK Kudrivka | 3:0 | MFK Metalurg 2 (13.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(12.) FK Trostyanets | 1:1 | Lokomotyv Kyiv (10.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(7.) Skala 1911 | 0:1 | UCSA (1.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(3.) Druzhba Myrivka | 1:1 | PFK Zvyagel (2.) | ||||
Sun 4/28/2412:00 PM | ||||||
(9.) Rukh 2 Lviv | 1:0 | Real Farma (11.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Nyva Vinnytsya | 2:0 | Kremin 2 (14.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/2410:45 AM | ||||||
(11.) Real Farma | 0:2 | Skala 1911 (6.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(4.) Chayka | 0:0 | Nyva Vinnytsya (9.) | ||||
Sat 5/4/24Unknown | ||||||
(13.) MFK Metalurg 2 | 0:3 | Rukh 2 Lviv (8.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(2.) Druzhba Myrivka | 5:2 | Karpaty 2 Lviv (7.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(3.) PFK Zvyagel | 1:1 | FK Kudrivka (5.) | ||||
1:15 PM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 1:0 | FK Trostyanets (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/24Unknown | ||||||
(5.) Skala 1911 | 3:0 | MFK Metalurg 2 (13.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(12.) FK Trostyanets | 0:2 | Chayka (4.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(6.) FK Kudrivka | 0:3 | Druzhba Myrivka (2.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(9.) Nyva Vinnytsya | 1:3 | UCSA (1.) | ||||
Sun 5/12/2411:00 AM | ||||||
(8.) Rukh 2 Lviv | 1:2 | PFK Zvyagel (3.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Karpaty 2 Lviv | 3:2 | Lokomotyv Kyiv (10.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/2411:00 AM | ||||||
(11.) Real Farma | 0:4 | Nyva Vinnytsya (8.) | ||||
Sat 5/18/2411:30 AM | ||||||
(7.) FK Kudrivka | 1:2 | Karpaty 2 Lviv (5.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(14.) Kremin 2 | 0:3 | Lokomotyv Kyiv (10.) | ||||
Sun 5/19/2412:00 PM | ||||||
(1.) UCSA | 4:0 | FK Trostyanets (12.) | ||||
(2.) PFK Zvyagel | 1:0 | Skala 1911 (6.) | ||||
(3.) Druzhba Myrivka | 1:1 | Rukh 2 Lviv (9.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/24Unknown | ||||||
(8.) Nyva Vinnytsya | 3:0 | MFK Metalurg 2 (13.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(11.) FK Trostyanets | 6:1 | Real Farma (12.) | ||||
Sun 5/26/2412:00 PM | ||||||
(5.) Karpaty 2 Lviv | 0:0 | Kremin 2 (14.) | ||||
(10.) Lokomotyv Kyiv | 1:1 | Chayka (4.) | ||||
(6.) Skala 1911 | 0:1 | Druzhba Myrivka (1.) | ||||
(9.) Rukh 2 Lviv | 2:2 | FK Kudrivka (7.) |