3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 484
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 16 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(1.) Sl. II | 4:0 | Piast (16.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:00 PM
|
||||
200 · Maciej Habuda | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
34' | 2:0 | |||
44' | 3:0 | |||
79' | 4:0 | |||
(10.) Lechia | 0:0 | Pniowe (9.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:00 PM
|
||||
350 · Waldemar Socha |
(4.) Poloni | 0:0 | Lubin (17.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
400 · Lukasz Sowada |
(6.) Gwarek | 0:0 | Gornik (13.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
550 · Sebastian Szczotka |
(14.) Miedz | 1:2 | MKS Kl (11.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
200 · Krystian Stenzinger | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 61' | |||
65' | 1:1 | |||
1:2 | 68' | |||
(2.) Ruch Z | 0:0 | Błyska (8.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
200 · Marcin Celejewski |
(12.) ROW 19 | 1:2 | Rekord (7.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
352 · Pawel Dziopak | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 40' | |||
1:2 | 74' | |||
(15.) Stal B | 2:1 | Sleza (5.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 1:30 PM
|
||||
300 · Maciej Mikolajewski | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 45+2' | |||
57' | 2:1 | |||
(3.) Ruch | 7:2 | LZS (18.) | ||
Sat
Nov 16, 2019
- 5:00 PM
|
||||
5.382 · Mateusz Maj | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
29' | 2:1 | |||
2:2 | 37' | |||
42' | 3:2 | |||
48' | 4:2 | |||
51' | 5:2 | |||
71' | 6:2 | |||
87' | 7:2 | |||
Table 3 Liga - Group III 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sl. Wroclaw II | 16 | 14 | 33 | |
2 | Ruch Chorzow | 16 | 14 | 29 | |
3 | Ruch Zd. | 16 | 5 | 28 | |
4 | Polonia Bytom | 16 | 10 | 27 | |
5 | Rekord B-B | 16 | -2 | 26 | |
6 | MKS Kluczbork | 16 | 4 | 24 | |
7 | Gwarek T.G. | 16 | 3 | 24 | |
8 | Pniowek P. | 16 | 2 | 23 | |
9 | Zielona Gora | 16 | -6 | 23 | |
10 | Sleza Wroclaw | 16 | 3 | 23 | |
11 | Błyskawica Gać | 16 | 0 | 23 | |
12 | Gornik II | 16 | 1 | 21 | |
13 | ROW Rybnik | 16 | -3 | 20 | |
14 | M. Legnica II | 16 | 2 | 19 | |
15 | Stal Brzeg | 16 | -2 | 19 | |
16 | Piast Zmigrod | 16 | -8 | 14 | |
17 | Lubin II | 16 | -4 | 13 | |
18 | LZS Starowice | 16 | -33 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...