Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 199
- Foreigners: 2 Players 1.0%
- ø-Market value: €17k
- ø-Age: 22.1
Matchday 17 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Irtysh | 3:0 | August (4.) | ||
Wed
Nov 9, 2022
- 2:00 PM
|
||||
1.470 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
72' | 3:0 | |||
77' | ||||
(6.) TMiass | 3:0 | Nosta (3.) | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 10:00 AM
|
||||
140 · Marina Krupskaya | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
45+3' | ||||
45+4' | 2:0 | |||
72' | 3:0 | |||
(2.) ZIZ | 1:3 | Chel (3.) | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 10:00 AM
|
||||
150 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 60' | |||
0:3 | 64' | |||
77' | 1:3 | |||
(2.) Amkar | 4:1 | Ural 2 (6.) | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 11:00 AM
|
||||
1.800 · Maksim Chembulatov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
72' | 4:0 | |||
77' | ||||
4:1 | 89' | |||
(1.) FK Ore | 0:2 | FK Tyu (1.) | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 12:00 PM
|
||||
91 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 90+4' | |||
(5.) FK NSK | 1:4 | Dinamo (5.) | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 11:00 AM
|
||||
1.500 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
1:2 | 55' | |||
1:3 | 72' | |||
1:4 | 78' | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tyumen | 17 | 25 | 38 | |
2 | Amkar Perm | 17 | 17 | 36 | |
3 | Chelyabinsk | 17 | 12 | 31 | |
4 | Irtysh Omsk | 17 | 6 | 29 | |
5 | Novosibirsk | 17 | 0 | 23 | |
6 | Torpedo Miass | 17 | -8 | 22 |
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Orenburg-2 | 17 | 14 | 13 | |
2 | Zenit Izhevsk | 17 | 6 | 12 | |
3 | Nosta | 17 | 5 | 10 | |
4 | Dinamo Barnaul | 17 | -2 | 6 | |
5 | Khimik-August | 17 | -7 | 5 | |
6 | Ural 2 | 17 | -4 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...