Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 16 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sakhal | 3:2 | Tula-2 | ||
Wed
Oct 13, 2021
- 5:00 AM
|
||||
100 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
64' | 3:0 | |||
3:1 | 69' | |||
3:2 | 85' | |||
DinVl | 0:0 | Ryazan | ||
Wed
Oct 13, 2021
- 7:00 AM
|
||||
495 · Roman Galimov |
SKA-2 | 0:1 | Rodina | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 8:00 AM
|
||||
80 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 69' | |||
74' | ||||
76' | ||||
MetVid | 2:2 | Khimki | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 12:00 PM
|
||||
20 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 39' | |||
83' | 2:1 | |||
2:2 | 84' | |||
Kolomn | 6:2 | Znamya | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Viktor Latsviev | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
41' | 2:1 | |||
55' | 3:1 | |||
3:2 | 66' | |||
68' | 4:2 | |||
82' | 5:2 | |||
90+1' | 6:2 | |||
AVGD | 0:0 | Sokol | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Igor Kaplenkov |
FakelM | 0:3 | Zenit | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
0:2 | 46' | |||
0:3 | 58' | |||
Kvant | 1:4 | FKS | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
45 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
1:2 | 41' | |||
1:3 | 59' | |||
1:4 | 88' | |||
89' | ||||
Bryans | 3:0 | Salyut | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
10' | 2:0 | |||
25' | 3:0 | |||
33' | ||||
62' | ||||
PRSD | 3:1 | Strogi | ||
Thu
Oct 14, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
2:1 | 52' | |||
58' | 3:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 15 | 27 | 10 | |
2 | Dinamo Vlad. | 14 | 24 | 9 | |
3 | Dinamo Bryansk | 15 | 21 | 6 | |
4 | Salyut Belgorod | 15 | 10 | 6 | |
5 | Sokol Saratov | 14 | 20 | 4 | |
6 | Peresvet | 14 | 12 | 4 | |
7 | Khimki 2 | 15 | 4 | 3 | |
8 | SKA Khabarovsk2 | 15 | 2 | 2 | |
9 | Strogino Moscow | 15 | 8 | 2 | |
10 | FK Saransk | 14 | 16 | -1 | |
11 | Avangard Kursk | 15 | -3 | -1 | |
12 | FK Ryazan | 15 | 6 | -2 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 14 | -4 | 12 | |
2 | Zenit Penza | 15 | -9 | 12 | |
3 | Sakhalin | 14 | -15 | 12 | |
4 | Saturn Ramenskoe | 14 | -3 | 8 | |
5 | Znamya Noginsk | 14 | -12 | 8 | |
6 | Kvant Obninsk | 15 | -15 | 7 | |
7 | Kolomna | 15 | -16 | 6 | |
8 | Metallurg Vidn. | 14 | -23 | 6 | |
9 | FK Kaluga | 14 | -10 | 1 | |
10 | Fakel-M | 15 | -40 | -2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...