Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 24 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sokol | 8:1 | PRSD | ||
Sat
Apr 9, 2022
- 2:00 PM
|
||||
500 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 40' | |||
44' | 2:1 | |||
50' | 3:1 | |||
57' | 4:1 | |||
59' | 5:1 | |||
63' | 6:1 | |||
68' | 7:1 | |||
77' | 8:1 | |||
AVGD | 0:3 | Strogi | ||
Sat
Apr 9, 2022
- 2:00 PM
|
||||
4.100 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
61' | ||||
0:2 | 65' | |||
0:3 | 78' | |||
Bryans | 1:0 | SKA-2 | ||
Sat
Apr 9, 2022
- 3:00 PM
|
||||
1.900 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
48' | ||||
Ryazan | 0:3 | FKS | ||
Sat
Apr 9, 2022
- 3:00 PM
|
||||
400 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 41' | |||
0:2 | 72' | |||
0:3 | 90+3' | |||
Rodina | 2:2 | DinVl | ||
Sat
Apr 9, 2022
- 3:00 PM
|
||||
254 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
50' | 1:1 | |||
1:2 | 82' | |||
89' | 2:2 | |||
Khimki | 1:1 | Salyut | ||
Sun
Apr 10, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 83' | |||
Znamya | 2:0 | Sakhal | ||
Sun
Apr 10, 2022
- 1:00 PM
|
||||
150 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
Kvant | 1:0 | Zenit | ||
Sun
Apr 10, 2022
- 1:00 PM
|
||||
Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
64' | ||||
Saturn | 5:1 | Tula-2 | ||
Sun
Apr 10, 2022
- 2:00 PM
|
||||
450 · Viktor Sinyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
33' | 1:1 | |||
50' | 2:1 | |||
53' | 3:1 | |||
56' | 4:1 | |||
62' | 5:1 | |||
Kolomn | 1:3 | FakelM | ||
Mon
Apr 11, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
62' | 1:0 | |||
1:1 | 74' | |||
1:2 | 85' | |||
1:3 | 88' | |||
MetVid | 1:4 | Kaluga | ||
Mon
Apr 11, 2022
- 1:00 PM
|
||||
60 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 65' | |||
1:2 | 68' | |||
1:3 | 80' | |||
1:4 | 86' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 22 | 42 | 27 | |
2 | Sokol Saratov | 22 | 35 | 22 | |
3 | Dinamo Bryansk | 22 | 30 | 21 | |
4 | Strogino Moscow | 22 | 18 | 20 | |
5 | Salyut Belgorod | 22 | 14 | 20 | |
6 | FK Saransk | 22 | 25 | 17 | |
7 | Dinamo Vlad. | 22 | 22 | 16 | |
8 | SKA Khabarovsk2 | 22 | 5 | 13 | |
9 | Khimki 2 | 22 | 8 | 12 | |
10 | FK Ryazan | 22 | 7 | 9 | |
11 | Peresvet | 22 | -1 | 9 | |
12 | Avangard Kursk | 22 | -3 | 8 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 22 | -11 | 19 | |
2 | Zenit Penza | 22 | -12 | 19 | |
3 | Saturn Ramenskoe | 22 | 1 | 18 | |
4 | Kvant Obninsk | 22 | -13 | 18 | |
5 | Znamya Noginsk | 22 | -21 | 17 | |
6 | Sakhalin | 22 | -27 | 16 | |
7 | Kolomna | 22 | -28 | 12 | |
8 | FK Kaluga | 22 | -11 | 9 | |
9 | Fakel-M | 22 | -40 | 9 | |
10 | Metallurg Vidn. | 22 | -40 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...