Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 3 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SKA-2 | 0:3 | FKS | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 9:00 AM
|
||||
333 · Viktor Sinyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 73' | |||
0:3 | 84' | |||
PRSD | 1:0 | MetVid | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 3:00 PM
|
||||
270 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
86' | 1:0 | |||
Tula-2 | 2:2 | DinVl | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 4:00 PM
|
||||
147 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
70' | 1:1 | |||
1:2 | 80' | |||
89' | 2:2 | |||
89' | ||||
Kolomn | 0:3 | Khimki | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
0:2 | 60' | |||
0:3 | 76' | |||
Bryans | 5:0 | FakelM | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Aleksey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
74' | 3:0 | |||
75' | 4:0 | |||
78' | 5:0 | |||
Rodina | 4:2 | Saturn | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 4:00 PM
|
||||
119 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
40' | 3:0 | |||
3:1 | 64' | |||
3:2 | 68' | |||
69' | ||||
74' | 4:2 | |||
77' | ||||
AVGD | 4:0 | Zenit | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 5:00 PM
|
||||
569 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
63' | 3:0 | |||
85' | 4:0 | |||
Salyut | 2:1 | Kaluga | ||
Sun
Aug 1, 2021
- 5:00 PM
|
||||
450 · Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
2:1 | 90+1' | |||
Ryazan | 2:0 | Sakhal | ||
Wed
Aug 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
200 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
58' | 1:0 | |||
85' | 2:0 | |||
Strogi | 4:0 | Kvant | ||
Wed
Aug 18, 2021
- 12:00 PM
|
||||
45 · Andrey Afonin | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
72' | 3:0 | |||
89' | 4:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 3 | 4 | -10 | |
2 | Avangard Kursk | 3 | 2 | -13 | |
3 | Salyut Belgorod | 3 | 7 | -14 | |
4 | SKA Khabarovsk2 | 2 | 0 | -14 | |
5 | Rodina Moscow | 3 | 10 | -17 | |
6 | Peresvet | 2 | -3 | -19 | |
7 | Dinamo Vlad. | 2 | 6 | -20 | |
8 | Sokol Saratov | 2 | 3 | -22 | |
9 | Dinamo Bryansk | 3 | 4 | -22 | |
10 | FK Ryazan | 3 | 0 | -22 | |
11 | FK Saransk | 3 | 4 | -23 | |
12 | Strogino Moscow | 3 | 2 | -23 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sakhalin | 2 | 0 | 2 | |
2 | Arsenal-2 Tula | 3 | 1 | -1 | |
3 | Kvant Obninsk | 3 | -5 | -2 | |
4 | Metallurg Vidn. | 3 | -8 | -2 | |
5 | Fakel-M | 3 | -13 | -3 | |
6 | Kolomna | 3 | -3 | -5 | |
7 | Zenit Penza | 3 | -8 | -5 | |
8 | Saturn Ramenskoe | 3 | 0 | -6 | |
9 | Znamya Noginsk | 2 | -1 | -6 | |
10 | FK Kaluga | 3 | -2 | -7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...