Profile
Name in home country:
Марушко Ян Сергеевич
Date of birth/Age:
Jun 11, 1991 (32)
Citizenship:
Russia
Residence:
Samara
Club:
Unknown
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
2. Division B
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2024 | |||||||||||||||||
1 | Apr 7, 2024 | Spartak 2 | Irkutsk | 1:0 | 7 | - | - | - | |||||||||
1 | Apr 13, 2024 | Nosta | Dinamo Barnaul | 4:0 | 6 | - | - | - | |||||||||
3 | Apr 21, 2024 | Rodina-M Moscow | DinSPb | 2:0 | 6 | - | - | - | |||||||||
4 | May 4, 2024 | Dinamo Kirov | Volna Kovernino | 3:2 | 7 | - | - | - | |||||||||
5 | May 11, 2024 | Lada Togliatti | Akron-2 | 1:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
8 | Jun 2, 2024 | Orenburg-2 | Sokol Kazan | 5:6 | 3 | - | - | - | |||||||||
9 | Jun 9, 2024 | Pari NN 2 | Ural 2 | 1:1 | 7 | - | - | - |
2. Division A (Phase 2)
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
11 | Apr 28, 2024 | Dinamo Bryansk (10.) | Khimik Dzer. (6.) | 4:4 | 8 | 1 | 1 | - |
Russian Cup
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
First Round | Aug 2, 2023 | 2DROTS | Sakhalin | 2:0 | 3 | - | - | 1 | |||||||||
Third Round | Sep 13, 2023 | Khimik Dzer. | FK Ryazan | 6:7 on pens | - | - | - | - |
Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
5 | Aug 13, 2023 | Nosta (5.) | Orenburg-2 (7.) | 1:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
6 | Aug 19, 2023 | Rubin 2 (8.) | Dinamo Barnaul (3.) | 1:1 | 4 | - | 1 | - | |||||||||
17 | Nov 9, 2023 | Orenburg-2 (8.) | Dinamo Barnaul (7.) | 4:4 | 4 | - | - | - |
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
7 | Sep 3, 2023 | Zorkiy (10.) | Zenit 2 S-Pb (1.) | 0:1 | 4 | - | - | - | |||||||||
13 | Oct 15, 2023 | Rodina-M Moscow (12.) | Energia V. Luki (15.) | 1:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
7 | Oct 25, 2023 | Dinamo Kirov (3.) | Znamya Truda (12.) | 3:1 | - | - | - | - |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
12 | Oct 8, 2023 | Zenit Penza (7.) | Composite PP (8.) | 0:2 | 5 | - | - | - |